KOLOROWE DRZEWO | 2016

„Projekt – Drzewo” to chęć ingerencji artystycznej w przestrzeń miejską zmierzającej do zagospodarowania dotąd zapomnianych miejsc. Jednocześnie praca nad instalacją będzie edukować uczestników oraz przyszłych oglądających, przypominając o potrzebie troski o dobrostan przyrody a szczególnie ptaków. Drzewo znajduje się na ulicy Puckiej na tyłach straży pożarnej. Każdego lata przejeżdżają tamtędy tysiące samochodów z turystami jadącymi nad morze. Instalacja ma przyciągać uwagę turystów, sprawiać by zapamiętali miasto Redę, opowiadali o nim, by chcieli się tu zatrzymać. Instalacja artystyczna, która znajdzie się na drzewie będzie zwracać uwagę na konieczność pomocy ptakom. Podczas warsztatów ekologicznych, które odbędą się w Fabryce Kultury, dzieci oraz młodzież stworzą wielokolorowe domki dla ptaków i kolorowe ptaszki. Obiekty te zostaną umieszczone na Drzewie.

Warsztaty odbywały się od 11 do 14 lipca 2016. 26 lipca 2016 nastąpiło wieszanie gotowych elementów na drzewie, które stało się instalacją artystyczną.

Projekt zrealizowany dzięki dofinansowaniu Miasta Reda. Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Nowe Betlejem, współorganizatorem Fabryka Kultury (Miejski Dom Kultury w Redzie).

Pomysłodawca projektu instalacji artystycznej i instruktor warsztatów – Paulina Piotrowska. Budowanie karmników i wieszanie – Henryk Bieńkowski.

26 lipca anno domini 2016 w Redzie stanęła pierwsza instalacja artystyczna zaliczająca się do sztuki ulicznej (street art)!
Kikut drzewa stojący za strażą pożarną, przy ulicy Puckiej zyskał nowe życie!
Pamiętajcie ‪#‎redatree‬ ‪#‎redadrzewo‬ gdy będziecie sobie robić tam zdjęcia ;-)!
Karmniki i ptaszki malowane w neonowe kolory zostały stworzone podczas warsztatów letnich dla dzieci w ramach projektu „Drzewo” zrealizowanym dzięki dofinansowaniu Miasta Reda. Organizatorem projektu był Stowarzyszenie Nowe Betlejem, współorganizatorem Fabryka Kultury (Miejski Dom Kultury w Redzie).
Pomysłodawca projektu instalacji artystycznej i instruktor warsztatów – Paulina Piotrowska. Budowanie karmników i wieszanie – Henryk Bieńkowski. Pomoc przy wieszaniu – Krystian Pettke oraz pan obsługujący podnośnik koszowy! Dziękujemy! 😉
Zapraszamy do obejrzenia detali, całego procesu montażu oraz dekoracji końcowej! I oczywiście do spacerów w realu! 🙂

Warto nadmienić, że nasze Kolorowe Drzewo zostało wyróżnione przez Klub Gaja – w roku 2017 zostało nominowane wraz z kilkunastoma drzewami z Polski do tego tytułu.

« z 2 »