TUNEL SKM | 2011

Pierwszy Street Art Jam odbył się w 2011 roku w tunelu SKM/PKP w Redzie. Street Art to sztuka ulicy na którą składają się takie dziedziny sztuki jak mural, szablon oraz graffiti. Innymi które wliczają się do tego nurtu są wlepki, wlakaty czy też wlepki 3D oraz instalacje w przestrzeni publicznej.

W sierpniu, na zaproszenie kierownik ds. kultury – Pauliny Piotrowskiej (MOKSiR) wkroczyli do tunelu zarówno artyści graffiti jak i muralu oraz szablonu, a także młodzież, która mogła zaprezentować swoje dzieła wykonane na wcześniejszych (organizowanych przez nas) warsztatach szablonu i muralu.

Na pierwszym redzkim Street Art Jamie gościli artyści z Wejherowa, Redy, Gdańska, Sopotu oraz Warszawy. Między innymi: Ideyka, Krik, Karol Formela, Pauka, Kyosuke Hikan, Feniks, Inkognito, Krzysztof, Lena Ptak i wielu innych, a także sama Kultura, która wykonała wzór loga w formie tapety oraz P!K czyli Punkt Informacji Kulturalnej.

Sponsorami tego wydarzenia byli: Urząd Miasta Reda (odnowił i odmalował ściany tunelu), Castorama Rumia (wyposażyła nas w farby do wnętrz) oraz Farbix Reda (zasponsorował spreje dla gościa specjalnego).