ROWEROWY ZAWRÓT GŁOWY | 2015

ROWEROWY ZAWRÓT GŁOWY!

CZ.1 ZBIÓRKA CZĘŚCI ROWEROWYCH I STARYCH ROWERÓW
do 20 lipca 2015 – części przyjmujemy w Fabryce Kultury w szatni – prosimy przed pozostawieniem poinformowanie recepcji.

CZ.2 WAKACYJNE WARSZTATY:
2) warsztaty DIY – konstruowanie roweru „dostawczego” od 20 lipca – SPOTKANIE ORGANIZACYJNE 9 LIPCA O GODZ. 17.00 W FABRYCE KULTURY.
Podczas spotkania zostanie ustalony harmonogram spotkań i plan działań. W ramach warsztatów młodzież weźmie udział w całym procesie konstruowania roweru pod okiem pasjonatów i profesjonalnych pedagogów – od oczyszczania zebranych materiałów, przez modyfikacje projektu, zdejmowanie osprzętu, testowanie konstrukcji pod kątem funkcjonalności i stabilności ramy do zakładania osprzętu i skonstruowania ostatecznej wersji roweru dostawczego.
3) warsztaty SITODRUK – grafika na konstruowane rowery od 20 lipca – Młodzież będzie projektować i wykona grafikę na konstruowane rowery. Podczas warsztatów wykorzystane zostaną m.in. ekologiczne farby wodne stosowane w technice sitodruku.
ZAPISY – FABRYKA KULTURY  w recepcji lub telefonicznie: 58 736 28 28, mailowo: mdk@reda.pl

Spotkanie organizacyjne 9 lipca 2015, godzina 17:00 w małej sali konferencyjnej Fabryki Kultury.

OPIS:

Warsztaty konstruowania pojazdu według autorskich projektów – dla dzieci i młodzieży od 11 lat. Warsztaty będą prowadzone w dwóch grupach przez instruktorów (cyclista i mechanik).

Każda grupa będzie konstruować jeden z wybranych pojazdów. W ramach warsztatów uczestnicy oczyszczą także materiały zebrane od mieszkańców oraz zakupione i pomalują konstrukcję. Wcześniej podstawowa konstrukcja roweru będzie testowana przez pracownika Miejskiego Domu Kultury pod kątem funkcjonalności i stabilności ramy.  

Sponsorzy: BAT, AUTO-WALDI w Redzie.