Dalsze podróże Jeża spod miasta Zgierza


KSIĄŻKA WSZYSTKICH ZGIERZAM… I NIE TYLKO!

Doczekaliśmy się publikacji „Dalszych Przygód Jeża spod miasta Zgierza”! Wraz z ośrodkami z całej Polski dopisaliśmy kolejne historie, które już dziś możecie przeczytać lub usłyszeć w waszych domach!


O PROJEKCIE:
Projekt zakłada napisanie wspólnie z mieszkańcami 10 polskich miast i miejscowości nowych przygód jeża spod miasta Zgierza, bohatera książki W. Chotomskiej. Będzie to kontynuacja działań podjętych w ramach zgierskiej inicjatywy lokalnej, zrealizowanej w 2019 r. dzięki programowi NCK Dom Kultury+. Wówczas wspólnie ze zgierzanami napisane zostały „Dalsze przygody jeża spod miasta Zgierza”, zwane Książką wszystkich zgierzan.
Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu chce rozszerzyć te działania o instytucje/organizacje kultury z Polski.
Akcja organizowana jest w 11 MIASTACH z całej Polski: Zgierz, Suszec, Milanówek, Zduńska Wola, Cieszyn, Bierutów, Żywciec, Sycowa, Strzelec Opolski, Reda oraz Czernica.
W każdej z nich zostanie zebrana grupa od kilku do kilkunastu osób, które wspólnie napiszą jedną przygodę jeża, osadzoną w kulturowym, historycznym kontekście miejsca. W każdej z nich powstanie jeden rozdział przygód opisujących przygodę jeża, osadzoną w dawnej lub współczesnej historii miejsca, nawiązującej do lokalnego dziedzictwa. Opowieści powstaną dzięki wspólnej pracy grup mieszkańców, z wykorzystaniem kreatywnych metod, np. myślenia lateralnego i przy wsparciu etnografki.”
źródło: https://ckdzgierz.pl/bedzie-kolejna-ksiazka-o-przygodach-jeza-spod-miasta-zgierza-2698

ŹRÓDŁA:
1SZY TOM „DALSZYCH PRZYGÓD JEŻA SPOD MIASTA ZGIERZA”
ORYGINALNE OPOWIADANIE WANDY CHOTOMSKIEJ

ARCHIWUM:

Razem zagłebimy się w historię Redy, wybierzemy tematykę opowiadania, napiszemy i zredagujemy historię znaną z opowiadań Wandy Chotomskiej

Rezultatem projektu będzie wydanie książki – zbioru ilustrowanych opowiadań oraz audiobook ze wspólnie napisanymi historiami.
Na zgłoszenia czekamy do 3 MAJA 2021

Fabryka Kultury zbiera zespół młodych, kreatywnych osób do wzięcia udziału w projekcie literackim!
Zapraszamy osoby w wieku 12 – 26 lat do wspólnego napisania jednej z historii „Dalszych przygód Jeża spod miasta Zgierza”

TERMINY:
23.03.2021 – 3.05.2021
– nabór uczestników
05.2021 – spotkania w ramach projektu

DODATKOWE INFORMACJE:
Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy. Liczba miejsc ograniczona.
Zapisy: osobiście w Fabryce Kultury (w godzinach pracy instytucji), mailowo: biuro@fabrykakultury.pl, telefonicznie: 58 736 28 28

Fabryka Kultury – godziny otwarcia
PON – CZW: 9:00 – 20:00
PT: 9:00 – 17:00
SB – ND: wg kalendarza imprez

#podróżezgierskiegojeża
#ckdzgierz
#domkulturyplus
#ojczystydodajdoulubionych