DSC_4626

Niedzielne popołudnie z „Planszówkami”

Ponad 50 osób przybyło na pierwsze w tym roku spotkanie z Grami Planszowymi w Redzie.

Sala kultury MDK z trudem pomieściła wszystkich chętnych. Do dyspozycji mieliśmy tym razem ponad 80 tytułów. Punktualnie o 15:00 powitaliśmy pierwszych gości, a amatorzy gier szybko wypełniali salę kultury.
Nasi goście przybywali czasami całymi rodzinami. Dodajmy – tradycyjnie – przyjechali amatorzy \”Planszówek\” z Gdańska Osowej, Żabianki, Moreny, Sopotu, a także Gdyni i co nas bardzo cieszy także z naszego miasta, czyli Redy.

Gry Planszowe po raz pierwszy zaprezentowały swoje możliwości w Redzie późną jesienią ubiegłego roku. Po raz drugi, bawiliśmy się w \”Walentynki\”. Marcowa edycja to pierwsze klasyczne gry w tym roku. Nasze spotkania jak zawsze kończą się turniejem, w którym do wygrania są \”Planszówki\”.

W niedzielne popołudnie rozegraliśmy turniej \”UGA BUGA\”. Uga Buga to imprezowa gra karciana, w której gracze wcielają się w prehistorycznych jaskiniowców wybierających nowego przywódcę plemienia.
Za pomocą kart, na których zawarto sylaby, składamy pełne zdania starając się zapamiętać, jakich słów użyli przeciwnicy. Zadanie nie jest łatwe, gdyż nie widać jakie karty zostały użyte wcześniej i cały ciąg sylab trzeba zapamiętać:

  • Uga Iga Ha!
  • Uga Iga Miti Ha!
  • Uga Iga Miti Cza Ha!
  • Uga Iga …mi… eee..

Oprócz sylab w grze występują specjalne gesty. Wystawiony język, uderzenie ręką o stół, klaskanie – to może skutecznie wybić z rytmu wszystkich zgromadzonych przy ognisku!
Turniej dostarczył mnóstwo emocji. Największym opanowaniem i logicznym myśleniem, wykazała się Magda Lipska i to Ona zgarnęła nagrodę główną – czyli super grę \”7 CUDÓW ŚWIATA\”.

Kolejne spotkanie z grami w Redzie już 13 kwietnia.

Skip to content