wk08

Weronika Korthals w Redzie

Jeju jak ja się cieszę, że mogę tu być z Wami. Wszak mieszkam w Redzie na co dzień i ten występ jest dla mnie wyjątkowy!” – tak powitała zgromadzonych gości Weronika Korthals.

Artystce podczas recitalu towarzyszył Mirosław Hałenda (instr. klawiszowe).
Weronika – gwiazda sobotniego wieczoru – zaśpiewała piosenki będące przekrojem jej twórczości. Nie zabrakło zatem tych z płyty \”Na wiedno\”, jak i tej późniejszej czyli \”Velevetka\”.

Była też mała podróż do przeszłości, czyli utwór od którego jak sama powiedziała – \”zaczęło się wszystko, co mnie dobrego w życiu spotkało\”czyli – \”Nie ma miłości bez zazdrości\” z repertuaru Violetty Villas. Przypomnijmy, że to właśnie ta piosenka pozwoliła zaistnieć naszej gwieździe na muzycznym rynku. Weronika Korthals śpiewając utwór słynnej polskiej divy wygrała telewizyjną \”Szansę na sukces\”.

W sobotni wieczór Weronika śpiewała również w towarzystwie swoich uczniów, wychowanków, których szkoli w Redzie, w trudnej sztuce śpiewania. Dlatego też kilka ostatnich utworów w tym finałową \”Velevetkę\” zaśpiewała przy wydatnej pomocy chórku redzkiej młodzieży.

Mamy nadzieję, że ponad godzinny występ Weroniki Korthals spodobał się zebranej publiczności. Miejski Dom Kultury chciałby także podziękowąć Dyrekcji ZS nr 1 za udostępnienie auli.

Patronat medialny nad recitalem Weroniki Korthals objęły:
Dziennik Bałtycki
Radio Kaszebe
Twoja Telewizja Morska
Portal Nadmorski24.pl
Radio Norda FM

 

Fotorelację z koncertu udostępnił:

Portal Małego Trójmiasta Kaszubskiego – www.mtk.pl

 

Skip to content