XXVI Miejski Konkurs Bożonarodzeniowy rozstrzygnięty

Zobacz wyniki XXVI Miejskiego Konkursu Bożonarodzeniowego – odbiór prac i nagród w SP3 indywidualnie od 20 – 23 grudnia!

Dnia 16.12.2021r. jury w składzie: przewodniczący Tomasz Wiśniewski, Maria Leśniak (MDK), Brygida Śniatecka, Barbara Terlecka (Stowarzyszenie Kunszt) oceniło prace nadesłane na XXVI Miejski Konkurs Bożonarodzeniowy.

LISTA LAUREATÓW POD LINKIEM:

https://fabrykakultury.pl/assets/uploads/2021/12/konkursbozonarodzeniowy2021.pdf

Łącznie wpłynęło 220 prac. Najwięcej, bo 106 płaskorzeźb Św. Rodziny, 36 stroików bożonarodzeniowych, 27 kolaży przedstawiających rodzinne święta, 32 świąteczne lampiony i 19 rodzinnych szopek.

Jury miało największy problem z wyborem prac w kategorii Św. Rodziny, gdyż większość wykonana była w podobnej technice  płaskorzeźby z masy solnej i podobnie ozdobiona. Bardzo ciekawe i  różnorodne były stroiki, od scenki ze zwierzętami w świątecznych ubrankach do ciasteczka uszytego z filcu. Do ciekawszych pomysłów można zaliczyć także formy ze sznurka, choinki z gazet i gnomy ze skarpetek, co dowodzi  że uczniowie poszukują inspiracji w różnych materiałach i obecnie panujących trendach.

Najmłodsi wykonali pomysłowe słoje – lampiony i kompozycje ze świeczką z materiałów naturalnych. Bardzo podobały się też kolaże pokazujące jak dzieci w rodzinach spędzają święta. Można było zobaczyć tradycje i zwyczaje kultywowane w rodzinach podczas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia i Wigilii.

Sytuacja pandemiczna spowodowała, że na konkurs wpłynęło nieco mniej prac, ale wszystkie eksponowane na wystawie stoją na wysokim poziomie. Dlatego jury oprócz 40 nagród przyznało także słodką niespodziankę dla dzieci, które wykonały piękne prace, ale nie zajęły miejsc punktowanych w konkursie.

Gratulujemy serdecznie wszystkim laureatom. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach pojawią się równie atrakcyjne prace jak w roku bieżącym. Życzymy wszystkim pięknych rodzinnych Świąt i obfitych prezentów pod choinką.

Informujemy także , że w związku z sytuacją epidemiczną oficjalnego wręczenia nagród nie będzie. Każdy laureat może odebrać nagrody indywidualnie w terminie 20 – 23 grudnia 2021 w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stefana Żeromskiego w Redzie ul. Brzozowa 30 w godzinach pracy sekretariatu szkoły.

Beata Zawal – Brzezińska

Skip to content