Spektakl „Czasem mam lat 4, czasem 4 tysiące”

27-30.09.2019 | SPEKTAKLE | NOWY ALFABET RUCHU

Warsztaty w projekcie Nowy Alfabet Ruchu zwieńczyły trzy publiczne wystąpienia uczestników projektu.

Relacja zdjęciowa dotyczy wykonania przedpremierowego w Miejskim Domu Kultury w Rumi 27.09.2019r. , premiery spektaklu na auli widowiskowej w Szkole Podstawowej nr 4 w Redzie 29.09.2019r. oraz wykonania na scenie Teatru Tańca w Sopocie 30.09.2019r.

Stworzyli oni spektakl pn.”Czasem mam lat 4, czasem 4 tysiące”. Spektakl inspirowany twórczością Piny czyli Philippine Bausch powstał w ramach projektu „Nowy alfabet ruchu”, o którym można przeczytać w zakładce projekty: https://fabrykakultury.pl/nowy-alfabet-ruchu/ Uczestnicy wykonali fantastycznie 3 pokazy powarsztatowe i oczarowali wszystkich widzów swoim dojrzałym podejściem do teatru tańca.

Choreografię do spektaklu opracowała i przygotowała wraz z aktorami – tancerzami projektu Katarzyna Baran.  Doświadczona tancerka i choreografka wypracowała z uczestnikami projektu niepowtarzalne układy choreograficzne. Na scenie widzowie zobaczyli m.in. korowód „Season March” czy element spektaklu „Café Müller”. Ważnym elementem struktury spektaklu są powtórzenia charakterystyczne dla teatru Piny.

Dzięki współpracy z Prywatną Szkołą Muzyczną w Redzie spektaklom towarzyszyła muzyka na żywo. W projekcie powstała autorska aranżacja muzyczna. Jej autorem jest Szymon Chyliński. Muzykę zagrał i wykonał zespół „Folk Acoustic”.