wycieczka do TTM

Ferie na półmetku

Ferie na półmetku, zatem czas na podsumowanie pierwszego tygodnia.

W tym roku, młodzi mieszkańcy Redy uczestniczyli między innymi w zajęciach plastycznych, wycieczce do Twojej Telewizji Morskiej TTM oraz Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Za nami niezapomniane mroźne disco na lodowisku oraz wielki i głośny bal przebierańców.

Maski na bal przebierańców, nasi mali goście wykonali sami – pod czujnym okiem naszego instruktora – pani Joanny Gessler. Powstały podobizny kotów, motyli i innych zwierzaków, w które dzieci przyodziały się podczas piątkowego balu podczas którego dzieci bawiły się do upadłego. Podczas zajęć był też czas na ćwiczenia rysunku i słodki poczęstunek. Specjalnie z okazji Dnia Babci odwiedziła nas także lokalna telewizja TTM.

Wspomniana wycieczka była jednym z elementów będącym wstępem do poznania tajników funkcjonowania lokalnych mediów. Daniel Zaputowicz z Twojej Telewizji Morskiej TTM, oprowadził nas po zakamarkach pięknej siedziby, w której funkcjonują oprócz telewizji również radio Norda FM i portal Namorski24.pl. Dla naszej młodzieży było to wielkie przeżycie. Nie dość, że uczestniczyli w nagraniu programu, to jeszcze zaliczyli występ w radiu. Każdy otrzymał też miły prezent.

Kolejnym etapem naszej podróży była Filharmonia Kaszubska. Pani Teresa Patsidis pokazała nam wieeelką salę teatralno – kinową jak i kolorową kameralną, oprowadziła nas również po salach warsztatowych, zobaczyliśmy jak wyglądają sale do ćwiczeń chóru czy orkiestry, mogliśmy również zajrzeć na zajęcia baletu, gliny i batiku. Oglądaliśmy aktualną wystawę Wejherowskiego Centrum Kultury – modele statków wykonanych podczas warsztatów radiojachtingu w PZPOW w Wejherowie kolorową kinową salę teatralną.

 

Relacja z wizyty w Twojej Telewizji Morskiej TTM poniżej (jeśli nie działa zapraszamy na stronę TTM tutaj)

 

Skip to content