XXVII Miejski Konkurs Bożonarodzeniowy – wyniki

Już po raz 27 uczniowie redzkich szkół uczestniczyli w Miejskim Konkursie Bożonarodzeniowym. Po latach pandemii, kiedy korzystali głownie z komputerów powracają konkursy, w których muszą wykazać się kreatywnością i umiejętnościami manualnymi. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 3 i Fabryka Kultury w Redzie. W tegorocznym konkursie zaplanowano 5 zadań dla różnych kategorii wiekowych. Ze wszystkich redzkich szkół wpłynęło łącznie 247 prac, w tym 24 ubranka dla maskotek, 29 ozdób z piernika, 78 wieńców, 23 zabawki z materiałów recyklingowych i najwięcej, bo 93 kartki ozdobione techniką quillingu.

Największym zainteresowaniem uczniów cieszyły się ozdoby piernikowe pachnące cynamonem. Na wystawie znalazło się kilka starannie ozdobionych domków z piernika, choinek i wiszących ozdób pokrytych kolorowym lukrem. Do najpiękniejszych należały domki z piernika Aleksandry Dziecielskiej i Sebastiana Bojke z SP3 oraz Poli Bobin z Przedszkola „Omnibusek”. Bardzo trudnym zadaniem okazało się uszycie świątecznego stroju dla maskotki. Dzieci obawiały się, że ich ulubiona maskotka nie wróci do nich po wystawie. Maskotkę najpiękniej ubrały: Kornelia Skurtys, Emilia Białoszewska i Hanna Bobin z SP3. Kartek świątecznych z ozdobą w technice quillingu było tak dużo, że jury miało problem z wyborem. Najciekawiej ozdobili kartkę i wypisali życzenia świąteczne: Ignacy Wichnowski z SP4, Nina Kulińska i Samuel Dominiuk z SP3. Wśród wieńców dominowały prace z materiałów naturalnych i igliwia. Czołowe lokaty zajęli Emilia Mallotki i Amelia Zajączkowska z SP3 oraz Wacław Szalewski z SP6. W kategorii otwartej na zabawkę recyklingową zwyciężyli: Malwina Skrzypkowska i Lena Szydlik z SP6 oraz Arina Bondarchuk z Przedszkola „Milo”.

Święta to wyjątkowy czas, gdy staramy się pomagać ludziom w trudnej sytuacji życiowej, dlatego część prac zostanie sprzedana, a dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na cele charytatywne. Gratulujemy wszystkim laureatom i mamy nadzieję, że tak piękne prace zobaczymy również w kolejnych edycjach konkursu bożonarodzeniowego.

Beata Zawal – Brzezińska

LISTA LAURETÓW DO POBRANIA >>> https://fabrykakultury.pl/assets/uploads/2022/12/LISTA-LAUREATOW-XXVII-MIEJSKIEGO-KONKURSU-Bozonarodzeniowego.pdf

Skip to content