wyniki-konkursu-bozonarodzeniowego

Wyniki XIX Miejskiego Konkursu Bożonarodzeniowego

16 grudnia 2013r. jury w składzie: Brygida Śniatecka (Stowarzyszenie „KUNSZT”), Bogdana Gołojuch , Aleksandra Rost, Aleksandra Szwarc (Stowarzyszenie „KUNSZT”), Karolina Bochan, (Rada Miasta) Hanna Janiak (Sekretarz Miasta Redy), Tomasz Wiśniewski (Miejski Dom Kultury) oceniło prace nadesłane na XIX Miejski Konkurs Bożonarodzeniowy.

Na konkurs wpłynęło łącznie 367 prac we wszystkich kategoriach, w tym 29 szopek, 134 bombki, 91 ozdób z piernika, 41 okładek na płytę kolędy i 74 kartki z quillingiem.

Jury, któremu przewodniczył dyrektor MDK Tomasz Wiśniewski przyznało łącznie 55 nagród i wyróżnień. Wśród szopek dominowały prace wykonane z materiałów naturalnych i piernika. Zachwyt wzbudziły szopki 2 konkurujących ze sobą Rodzin Sawickich, które zostały misternie wykonane i oświetlone.

Ozdoby z piernika przybliżyły atmosferę świąt. Zapach piernikowych figurek był odczuwalny w całej szkole. Do najciekawszych należały szopki z piernika Filipa Laszczyka i Dominika Korszuń z Niepublicznego Przedszkola „Przy Parku”. Gwiazdki, anioły i choinki stanowiły dla łasuchów smakowity kąsek, niestety niejadalny.

Najtrudniejszy dla jury był wybór spośród bombek choinkowych w kategorii klas I- III szkoły podstawowej, gdyż było ich najwięcej i stanowiły najciekawszą część wystawy. Pomysły najmłodszych na ozdobienie bombki były różne, lecz najwięcej wykonano ich z cekinów, wstążek i krepy pokrytej brokatem. Jury najbardziej spodobała się bombka Maksymiliana Kluszczyńskiego z SP nr 5.

W kategorii klas 4- 6 wykorzystano metodę quillingu do wykonania świątecznych kartek. Z zaskoczeniem oglądano jakie ciekawe wykorzystanie mogą mieć zwijane we wzory paski papieru. Najpiękniejszą kartkę wykonał Rafał Wasiuta z SP nr 3.

Uczniowie gimnazjum wykonali okładki na płytę do wybranej kolędy. Wśród nich najbarwniejsza należała do Kamili Haustein z Gimnazjum nr 2.

Organizatorem XIX Miejskiego Konkursu Bożonarodzeniowego był Zespół Szkól nr 2 w Redzie, Parafia Św. Wojciecha w Ciechocinie i Miejski Dom Kultury.

Nagrody w konkursie sponsorowali: proboszcz Parafii Św. Wojciecha – Zbigniew Kerlin, Urząd Miasta w Redzie, Miejski Dom Kultury, wiceburmistrz Teresa Kania i sekretarz Hanna Janiak oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Jan Lica.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok na kolejny jubileuszowy dwudziesty już konkurs świąteczny.

Wręczenie nagród nastąpi 19 grudnia 2013r. (czwartek) – o godz. 13.00 na sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 2. Reda ul. Brzozowa 30.

Skip to content