Wernisaż wystawy fotograficznej „Oni”

Wystawa na której podziwiać można fotograficzne dzieła 4 zdolnych Pań

„To był trudny czas. Zostaliśmy zmuszeni do ograniczenia kontaktów międzyludzkich. Relacje jakie udało się utrzymywać najczęściej odbywały się przez „maskę. Dlatego w naturalny sposób w naszym fotograficznym projekcie skupiliśmy się na człowieku, na twarzy. Zamknęliśmy się jednak w obrębie nas samych, uczestników warsztatów. To był w pewnym sensie eksperyment, w którym uczestniczyliśmy po dwóch stronach – modeli i fotografów. Mieliśmy czas na poznanie się, mieliśmy czas na stworzenie koncepcji portretu, na wspólną pracę nad każdym zdjęciem. Na wystawę wybraliśmy 44 fotografie, które naszym zdaniem najlepiej oddają prawdę o… no właśnie po części o modelu, a po części o fotografie. To było nasze zadanie. Chcieliśmy dowiedzieć się ile fotografia jest w stanie powiedzieć. Zapraszamy Was na wspólne „czytanie” fotografii.”

Wystawa „Oni” prezentuje i podsumowuje warsztaty grupy fotograficznej Fabryki Kultury. Podczas wernisażu, uczestnicy mogli wziąć udział w „zgadywaniu” kto jest autorem konkretnego zdjęcia. Każdemu fotografowi odpowiadał jeden kolor, a przy zdjęciach przyklejało się karteczki.

Autorki:
Justyna Mielewczyk,
Małgorzata Krajewska,
Liliana Bury,
Iwona Biłyk.

Prowadzący: Sławek Podwojski / Czarna Zebra

Wystawa czynna: 03.12 – 31.12.2021 / Wystawę można oglądać w godzinach: poniedziałek 9:00-18:30, wtorek 9:00-17:00, środa 9:00-12:30, czwartek 9:00-19:00, piątek 9:00-19:00*, sobota 10:00-18:00*, niedziela 10:00-18:00* (*w piątek i w weekend godziny mogą być inne ze względu na organizację wydarzeń).

Skip to content