10353093_853121428051476_7818093210840389771_n

Szymon Wydra – Akustycznie w „Fabryce Kultury”

Dwa tygodnie po inauguracji działalności nowej siedziby Miejskiego Domu Kultury, byliśmy świadkami koncertu Szymona Wydry.

Dwa tygodnie po inauguracji działalności nowej siedziby Miejskiego Domu Kultury, byliśmy świadkami koncertu Szymona Wydry. Wokalista zagrał w Redzie w towarzystwie swojego gitarzysty Zbyszka Suskiego. Artysta grał dla redzkiej publiczności półtorej godziny i zaprezentował repertuar tak zespołu Szymon Wydra & Carpe Diem jak i innych wykonawców.
Zatem podczas sobotniego recitalu, usłyszeliśmy m.in. największe przeboje Szymona i jego zespołu, czyli \”Teraz Wiem, Bezczas, Jak ja jej to powiem czy Pozwól mi lepszym być\”.
Ale były tez \”Oprócz\” – Maanamu, \”Zegarmistrz Światła\” – Tadeusza Woźniaka czy \”Beniamin\” z repertuaru zespołu Wilki.

Szymon Wydra nie tylko śpiewał i grał na gitarze, ale też bardzo dużo rozmawiał z publicznością. Dało się odczuć bliską więź z odbiorcą. Jak powiedział nam po występie, właśnie dlatego lubi takie akustyczne występy.

Przypomnijmy, że Szymon Wydra od 1992 roku jest wokalistą zespołu Szymon Wydra & Carpe Diem (bo właśnie taka jest pełna nazwa formacji). Dwukrotnie wystąpił w programie \”Szansa na sukces\” (wyróżnienie i zwycięstwo). Ale największy rozgłos, zyskał dzięki występom w pierwszej edycji programu IDOL, gdzie zajął trzecie miejsce. Artysta ma na swoim koncie już pięć nagranych płyt. Ta ostatnia, V Element, wydana została w tym roku.

Skip to content