Scrabble w Redzie

Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Redy w Scrabble, 3-4 grudnia 2022 r., za Nami!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólny weekend!

Dziękujemy za pomoc w organizacji – pyszne ciasta przygotowane przez uczestniczki, przywiezienie zestawów Scrabble i rozłożenie ich na sali. To była super współpraca. Ukłony dla zawodników, dla których nie straszna była podróż do Redy, której odległość wynosiła nawet setki kilometrów.

Podziękowania ślemy również Panu Miłoszowi – to on był pomysłodawcą turnieju, a także jurorem. Można śmiało powiedzieć, że „zaraził” Nas Scrabblomanią! Z pewnością zobaczymy się ponownie w przyszłym roku.

W turnieju udział wzięło 75 osób, w tym debiutanci, zwykli zawodnicy i członkowie PFS. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową torbę i długopis.

Zdobywcy największej ilości punktów otrzymali statuetki, nagrody pieniężne i rzeczowe:

  • I MIEJSCE – Rafał Lenartowski (Gdynia)
  • II MIEJSCE – Michał Kolaj (Ostróda)
  • III MIEJSCE – Dominik Urbacki (Pruszków)
  • Najmłodszy zawodnik – Piotr Wanta, 11 lat (Gdynia)
  • Najlepszy debiutant – Jarosław Cieśla (Reda)
  • Najlepszy zawodnik z pow. Wejh. – Lucyna Śniadach (Rumia)

Zajęcie I, II i III miejsca gwarantowało wygranie statuetki i nagrody pieniężnej – 1000, 600 i 400 zł.

Dla najmłodszego zawodnika i najlepszego debiutanta czekały statuetki i gry Scrabble, a dla najlepszego zawodnika z powiatu – statuetka oraz voucher do wykorzystania w Aquaparku Reda.

Dodatkowo, wręczono nagrodę dla kobiety z największą ilością punktów, w postaci biżuterii z bursztynu którą podarowała jedna z uczestniczek. Firma Majbud zasponsorowała kategorie „Miękkie lądowanie” (najwyższy wynik punktowy w przegranej grze) – do wygrania był dywan, który zwycięzca mógł wybrać z katalogu.

Do zdobycia były również książki „Reda… w oczach mieszkańców – 55 lat Miasta Redy” podarowane przez miasto oraz pozycje beletrystyczne. Podziękowania dla radnych Rady Miasta – Pani Teresy Tkaczyk oraz Leszka Hebel, za obecność i pomoc w uroczystym rozdaniu nagród.

Relacja zdjęciowa ze strony UM Reda: https://miasto.reda.pl/…/i-otwarte-mistrzostwa-redy-w…/ (fot. Michał Kaczmarek)

Wyniki turnieju zobaczyć można na stronie Polska Federacja Scrabble : http://www.pfs.org.pl/turniej.php?id=1235#klasyfikacja

Skip to content