roweryprodzektx-07

ROWER DOSTAWCZY UKOŃCZONY!

Zapraszamy do 2 edycji w sierpniu!

9 lipca o godz. 17 w Fabryce Kultury rozpoczęliśmy projekt „Rowerowy zawrót głowy”.

 

W czwartek odbyło się spotkanie organizacyjne, podczas którego poznali się prowadzący i uczestnicy warsztatów. Po spotkaniu opracowany został projekt trójkołowego pojazdu na podstawie części rowerowych jakie zebraliśmy w ramach zbiórki. Były to głównie ramy rowerowe, dostaliśmy także dwa całe rowery oraz torby na kije golfowe, które zostały wykorzystane w projektach jako pojemniki na plakaty.

 

W piątek warsztaty rozpoczęły się szkoleniem BHP. Następnie całą grupą opracowano projekt pojazdu dwukołowego. Dzieci i młodzież sprawdzały swoje pomysły na umieszczenie pojemnika na plakaty i klej. Po opracowaniu wspólnego projektu, wszystkim uczestnikom projektu zapewniono okulary i rękawice ochronne. Prace ruszyły. Rozpoczęliśmy od odkręcania osprzętu, czyszczenia części rowerowych. Podczas warsztatów dzieci i młodzież nauczyły się jak pompować koła, podstawowych zasad konserwacji rowerów i prawidłowej eksploatacji. Co najważniejsze zobaczyły jakie projekty można wykonać z użyciem materiałów z odzysku i poznały zasady recyclingu użytkowego.

 

Sobotnie warsztaty poświęcone były poprawkom i przykręcaniu osprzętu. Wszyscy mogli przetestować gotowe rowery dostawcze. Testowanie, poza salą i ogródkiem przy Fabryce Kultury, miało miejsce także w Parku.

 

Pierwsza edycja zakończyła się malowaniem roweru dostawczego i pamiątkowym zdjęciem.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom pierwszych w Redzie warsztatów konstruowania rowerów dostawczych. Dziękujemy także prowadzącym – Panu Darkowi i Michałowi. Dzięki ich zaangażowaniu i pasji pierwsza edycja warsztatów zakończyła się gotowymi projektami dwóch różnych rowerów dostawczych – dwu- i trzykołowego.

Dziękujemy także za przekazanie części rowerowych mieszkańcom Redy oraz szczególne podziękowanie dla firmy BALTIC RECYCLING z Gdyni.

 

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji warsztatów – spotkanie organizacyjne 14 sierpnia o godzinie 17. Warsztaty będą trwały w sobotę i niedzielę – 15 i 16 sierpnia, w Fabryce Kultury.

 

Projekt „Rowery zawrót głowy” jest dofinansowany ze środków Gminy Miasta Reda. Patronat honorowy nad projektem objął Burmistrz Miasta – Krzysztof Krzemiński. Patronat objął także Przewodniczący Rady Miasta – Kazimierz Okrój oraz Radni Rady Miejskiej w Redzie i Rowerowa Metropolia.

 

GALERIA ZDJĘĆ (DUŻO ZDJĘĆ) >>

Skip to content