zGrana Reda 10/2023 – spotkanie z grami planszowymi + turniej w TRIO

Zapraszamy na otwarte spotkanie z nowoczesnymi grami planszowymi w Redzie! To już 9 lat razem ❤️
📆 28 października 2023 r.
Godz. 14:00-19:00
Gorąco zapraszamy na otwarte i darmowe spotkanie z grami planszowymi! To doskonała okazja aby poznać, czym są nowoczesne gry planszowe i zagrać w przyjaznej atmosferze budynku Fabryki Kultury!
ZGRANA REDA TO:
aż 5 godzin swobodnego grania, 🎲
niemal 100 planszówek w wypożyczalni,
co miesiąc nowe tytuły w kolekcji,
miła, rodzinna atmosfera,
wygodne krzesła, duże stoły i przestronna sala w budynku Fabryki Kultury,
bezpłatny parking pod Fabryką Kultury.
impreza mająca 9 lat historii!


DZIEŃ GIER FIGURKOWYCH!
Październikowe granie to zaproszenie do świata gier w których to figurki są jednym z najważniejszych komponentów. Ameritrashe, czy gry figurkowe staną przed Tobą otworem 🙂

TURNIEJ W TRIO
Najnowszy imprezowy hit, który łączy dobrą pamięć z taktycznym zacięciem!
Trio to ekspresowa gra karciana, w której zgadywanie łączy się z zapamiętywaniem. Każdy z uczestników ma na ręce kilka kart uszeregowanych od najniższej do najwyższej, podczas gdy pozostałe leżą zakryte między nimi. Naszym celem jest odkrycie w jednej turze trzech kart o jednakowej wartości. Na początku wybieramy dwie: ze stołu lub z ręki dowolnego gracza (w tym drugim przypadku możemy wybierać tylko skrajne karty). Jeśli mają tę samą wartość, powtarzamy czynność, a jeśli zdobędziemy trzecią, punktujemy! W przypadku porażki karty wracają na swoje miejsce, co ułatwia zadanie kolejnym graczom – przynajmniej tym, którzy będą uważnie śledzili sytuację wokół stołu.
Zapisy na miejscu o godzinie 15:30. Start turnieju i nauka gry o 16:00! Nagrody ufundowane przez Fabrykę Kultury w Redzie i Wydawnictwo Rebel!


NAJCZĘŚCIEJ POJAWIAJĄCE SIĘ PYTANIA
🔵 Nie znasz zasad gier, przychodzisz do nas po raz pierwszy i nie wiesz jak to działa?
W sali wypełnionej entuzjastami znajduje się podest, na którym umieszczamy około 100 gier planszowych. Można do nich podejść, przyjrzeć im się, otworzyć i wybrać tę, w którą będziecie chcieli zagrać. Każda gra, w którą przyjdzie Ci zagrać, posiada polską instrukcję, a w reszcie niuansów postarają się pomóc prowadzący.
🔵 Chciałbym zagrać w konkretną grę, czy będzie ona na zGranej?
A może chcesz zagrać w coś konkretnego, ale nie wiesz czy „na zGranej będzie?” – napisz do nas wiadomość prywatną, a postaramy się załatwić pożądany przez Ciebie tytuł.
🔵 Jak było na poprzednich imprezach?
Pierwsze spotkanie z „Planszówkami” w Redzie odbyło się w grudniu 2013 roku! Przez te blisko 10 lat zorganizowaliśmy ponad 80 spotkań, na których frekwencja nie spadała poniżej 50 osób. Na zGranej odnajdą się zarówno pasjonaci, jak i osoby dopiero rozpoczynające przygodę z planszówkami. Takie spotkania to także doskonały sposób na złapanie planszówkowego bakcyla czy metoda do bycia na czasie z nowościami wydawniczymi.
Możesz też rzucić okiem na galerię zdjęć z poprzednich spotkań: https://www.facebook.com/zgranareda/photos_stream
Kto to organizuje i kiedy będą następne spotkania?
Organizatorami zGranej Redy są: Fabryka Kultury w Redzie oraz Ja Ty Gry.

Na spotkania w zapraszamy w godzinach od 14.00 do 19.00.


Informacje dla uczestników wydarzenia:
🔴Parking dla uczestników wydarzenia znajduje się również na terenie MOSIR (ul. Łąkowa 59)

Skip to content