zjazd-plakat-ver18-06-2015-wersjaNET.png

XVII Światowy Zjazd Kaszubów w Redzie

MROZU, Weronika Korthals, Maciej Miecznikowski… już 4 lipca w Redzie

Zapraszamy na XVII Zjazd Kaszubów w Redzie, któy odbędzie się w sobotę – 4 lipca 2015. Tradycyjnie zajedzie na dworzec Transcassubia, odbędzie się kolorowy pochód, Msza święta, a także wmurowanie kamiennej tablicy przy Urzędzie Miasta w Redzie.

Gwiazdą wieczoru będzie MROZU, Weronika Korthals,  Maciej Miecznikowski, a publikę przed tymi występami rozgrzeje zespół G.A.S.P. Od godziny 13:00 na scenie będzie można oglądać zespoły folklorystyczne – kaszubskie, między innymi: Redzan, Modroki, Kaszubskie Nuty, Zespół Pieśni i Tańca z Bytowa, Kaszuby Wiele Karsin, Bazuny, Synkopa, Bliza, czy też soliści Kaszubskiego Idola.

Na miejscu strefa gastronomiczna, dmuchane miasteczko dla dzieci i setki regionalnych wystawców u których będzie można zaopatrzyć się w kaszubskie pamiątki.

O godzinie 17:00 rozpocznie się w Fabryce Kultury wernisaż i wręczenie nagród w I Międzynarodowym Konkursie Kaszubskiej Sztuki Wizualnej Cassubia Visuales na plakat z przetworzonym wzorem kaszubskim. http://mdk.reda.pl/content/wernisa%C5%BC-wystawy-plakatu-cassubia-visuales

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia!

Skip to content