00_0teatralny2015.jpg

XIV Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych w Redzie

PROGRAM WYSTĘPÓW NA DOLE ARTYKUŁU.

UWAGA! PROGRAM U DOŁU STRONY!

Zapraszmy do udziału w XIV Powiatowego Przeglądu Małych Form Teatralnych w Redzie, który odędzie się 21 listopada 2015 roku w ZS Nr1 Redzie (ul. Łąkowa 59A). Planowane rozpoczęcie o godzinie 10:00.

Zgłoszenia należy przesyłać mailowo, faxem lub tradycyjną pocztą do 9 listopada 2015. Dopuszcza się – podobnie jak w latach ubiegłych – udział do 5 grup/aktorów spoza powiatu wejherowskiego. Kartę zgłoszenia oraz regulamin można pobrać na stronie konkursu: mdk.reda.pl/content/powiatowy-przegl%C4%85d-ma%C5%82ych-form-teatralnych-w-redzie

Uwaga w związku ze zgłoszeniami dużych grup teatralnych Przegląd odbędzie się tradycyjnie w Zespole Szkół Nr 1 w Redzie, ul. Łąkowa 36/38. Informacje nt. garderób zostaną udostępnione na miejscu.

Przewodniczącym jury oraz gościem specjalnym w tym roku będzie Jerzy Kiszkis – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Absolwent PWST w Warszawie (1961). W latach 1966–2003 występował na deskach Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Znany z ról w takich filmach jak: „Prawo Archimedesa”, „Człowiek z żelaza”, „Stan wewnętrzny” czy „Awantura o Basię”.

Dodatkowo w jury zasiądą: Alicja Araszkiewicz – nauczyciel dyplomowany, przez wiele lat pracowała z dziećmi i młodzieżą realizując z nimi wiele nagradzanych projektów filmowych, min. I miejsce w Młodzieżowym Festiwalu w Poczdamie, II miejsce w Polsce Panasonic Kids Witness News, oraz II miejsce w młodzieżowym konkursie ”Cisza na planie” w 2012 roku. Ukończyła z wyróżnieniem Pomorskie Warsztaty Filmowe oraz Warsztaty operatorskie w Gdyńskiej Szkole Filmowej.

oraz Wojciech Jaworskiaktor Teatru Gdynia Główna, absolwent olsztyńskiego Studium Aktorskiego im. A. Sewruka. Występował m.in. w teatrach państwowych w Olsztynie, w Gdańsku, w Gorzowie Wlkp oraz w Gnieźnie. Związany z trójmiejską sceną off-ową; wystąpił w monodramie Ścianananaświat w reż. Ewy Ignaczak oraz w spektaklu Epitafium dla władzy w Teatrze Gdynia Główna. Uczestnik licznych projektów realizowanych poza instytucjami m.in. South Baltic Academy of Independent Theatre oraz Sopot Non-Fiction (Rezydencja artystyczna i festiwal teatru dokumentalnego).

Podczas obrad jury przygotowaliśmy dla Państwa gościnny spektakl Teatru Gdynia Główna – z cyklu Teatr Zajechał do Małego Trójmiasta Kaszubskiego.

Zapraszamy do udziału!

PROGRAM XIV POWIATOWEGO PRZEGLĄDU MAŁYCH FORM TEATRALNYCH W REDZIE

 

10:00 Rozpoczęcie

10:10 Szkolne Koło Artystyczne i Kaszubskie Koło Regionalne – „Stworzenie Kaszub” mała forma dramatyczna / SP w Pępowie im. ppor. Klemensa Wickiego

10:50 Kabaret Senior-i-ta – „Śmiej się śmiej” kabaret / Miejski Dom Kultury w Redzie

11:30 Koniczynka – „Ta oraz inne bajki” przedstawienie teatralne / SP6 w Redzie

12:10 TO MY – „Bajka o smutnym osiołku” mała forma teatralna / Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna w Rumi

12:50 Koło Teatralne „Sufler” – „Książę i Róża” dramat / Miejski Dom Kultury w Redzie

13:30 Słoneczni – „Był sobie kiedyś smok” teatr lalki / Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna w Rumi

14:00 Psoteczki – „Bajka o Śpiącej Królewnie” inscenizacja teatralna / SP1 w Rumi

14:40 Lubocino – „Narodowe opowieści” komedia / SP im. Jana Dżeżdżona w Lubocinie, gm. Krokowa

 

15:20 Alchemia – „Między światami” pantomima / ZSP4 w Wejherowie

16:00 Eksperyment – „Skrzydełka” groteska / ZS im. UE w Choczewie

16:40 Mała Improwizacja – „Życie to krótki film” musical / II LO im. J.K. Korzeniowskiego w Rumi

17:20 30+ – „Kobiety w sytuacji krytycznej” dramat / Dom Sołecki Rybno, Gniewino

 

18:00 TEATR ZAJECHAŁ DO MAŁEGO TRÓJMIASTA KASZUBSKIEGO spektakl „Była Żydówka, nie ma Żydówki” // przerwa dla jury

 

19:00 Grupa Teatralna ODEON – „Cudowna Lampa Alladyna” bajka, fragment spektaklu / Gminna Instytucja Kultury i Biblioteka w Łęczycach z siedzibą w Strzebielinie

19:40 Grupa Teatralna JBT – „Ja Chochoł, ja człowiek” performance / Samorządowe Gimn. im. JP II w Bolszewie

 

20:20 Krótkie obrady jury

20:40 Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród

Skip to content