Wystawa realistycznych makiet kolejowych

27.04, 10:00 – 18:00 | 28.04, 10:00 – 17:00 | WSTĘP WOLNY| FABRYKA KULTURY | UL. ŁĄKOWA 59A

Zapraszamy na wystawę realistycznych makiet kolejowych w Fabryce Kultury.

27 kwietnia 2024 (sobota) – 10:00-18:00

28 kwietnia 2024 (niedziela) – 10:00-17:00

Wstęp wolny!

Autorami prac są znani w całej Europie modelarze z Polski i Niemiec. Na 15 realistycznych makietach zaprezentują historyczne składy pociągów, które poruszają się ściśle według zasad ruchu kolejowego, hiperrealistyczne budynki i konstrukcje oraz atrakcyjne, letnie pejzaże.

Wystawa w Fabryce Kultury w Redzie poziomem prezentowanych prac dorówna najbardziej prestiżowym wydarzeniom modelarskim w Europie: OnTraXS w niderlandzkim Utrechcie, Expo-Trains w luksemburskim Walferdange oraz RAMMA we francuskim Sedan.

Cztery z prezentowanych w redzkiej Fabryce Kultury makiet utworzy tzw. makietę modułową. Będzie to realistyczny model fragmentu linii kolejowej, po której ruch odbywa się zgodnie z zasadami obowiązującymi na prawdziwej kolei. Pozostałe prace będą niezależnymi prezentacjami. Ich wygląd można przyrównać do ruchomego, przestrzennego obrazu.

Zobaczyć będzie można m.in. makiety: stacji Okunin i stacji Zielona  – typowych, małych stacji z rejonu Wielkopolski; wąskotorowej, końcowej stacji Staszewko; fragmentów linii kolejowych normalno- i wąskotorowych z terenów Polski i Niemiec oraz wiele innych. Swą polską premierę będzie miała nowa makieta stacji Wysoka, która dotąd prezentowana była tylko raz w Niderlandzkim Utrechcie.

Wszystkie makiety są wykonane w skali 1:87.

Swoje prace zaprezentują modelarze z Grupy Modelarskiej Polska Makieta Modułowa, z Sopockiego Klubu Modelarzy Kolejowych oraz ich przyjaciele z Niemiec w tym z czołowej Grupy Modelarskiej De Bimmlbahn.

Nie zabraknie warsztatu modelarza i możliwości rozmów z twórcami makiet na tzw. modelarskiej sofie.


ZOBACZ JAKIE MAKIETY BĘDĄ DOSTĘPNE NA WYSTAWIE


SPONSORZY WYSTAWY:


REGULAMIN ZWIEDZANIA

Przede wszystkim pamiętajmy o tym żeby:
– nie dotykać makiety (zwłaszcza prosimy o pilnowanie naszych najmłodszych zwiedzających)
– podchodzić do makiety zgodnie z kierunkiem, jaki wyznaczy organizator i czekać w kolejce, zachowując bezpieczny odstęp
– nie spożywać posiłków i napojów
– fotografowanie i filmowanie mile widziane (nie wolno używać lampy błyskowej i przekładać sprzętu nad makietę w celu zrobienia zdjęcia/filmu)
– zadawać dużo pytań i czerpać wiedzę od twórców makiet

*Parking dla zwiedzających znajduje się również na terenie MOSIR (ul. Łąkowa 59)


POPRZEDNIA EDYCJA: 2023

Skip to content