Wystawa Makiety Kolejowej

2.04, 9:00 – 18:00 | 3.04, 9:00 – 17:00 | WSTĘP WOLNY| FABRYKA KULTURY | UL. ŁĄKOWA 59A

Zapraszamy na wyjątkową wystawę makiety kolejowej w Fabryce Kultury w Redzie na dużej sali!
Polska Makieta Modułowa H0 zaprezentuje fragment makiety normalnotorowej stacji Lewin Leski oraz stacje Lewin Leski Wąskotorowy. Będzie to okazja do poznania zasad prowadzenia ruchu obowiązującego na PKP.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w Fabryce Kultury w dniach:
2 kwietnia (sobota) od godz. 9:00 – 18:00
3 kwietnia (niedziela) od godz. 9:00 – 17:00

 REGULAMIN ZWIEDZANIA

Przede wszystkim pamiętajmy o tym żeby:
– nie dotykać makiety (zwłaszcza prosimy o pilnowanie naszych najmłodszych zwiedzających)
– podchodzić do makiety zgodnie z kierunkiem, jaki wyznaczy organizator i czekać w kolejce, zachowując bezpieczny odstęp
– obowiązują maseczki
– nie spożywać posiłków i napojów
– fotografowanie i filmowanie mile widziane (nie wolno używać lampy błyskowej i przekładać sprzętu nad makietę w celu zrobienia zdjęcia/filmu)
– zadawać dużo pytań i czerpać wiedzę od P. Leszka Lewińskiego 😊

*Parking dla zwiedzających znajduje się również na terenie MOSIR (ul. Łąkowa 59)

Wszystko za sprawą P. Leszka Lewińskiego:

Od 1992 roku zacząłem budować makiety w systemie modułowym. Jako, że jestem z zawodu projektantem dróg kolejowych, wymyśliłem sobie mój miniaturowy świat, który ciągle buduję. Powstały stacje Lewin Leski i Lewin Leski Wąskotorowy oraz kilka segmentów szlakowych. Przez wiele lat propagowałem realistyczne modelarstwo kolejowe działając w strukturach Pomorskiego Towarzystwa Miłośników Kolei Żelaznych w Gdyni oraz Polskiego Związku Modelarzy Kolejowych. Wielokrotnie swoje prace prezentowałem na wystawach w kraju oraz poza jego granicami – w Niemczech, Holandii, Luksemburgu i Francji. Do modelarskiego hobby udało mi się wciągnąć Małgorzatę – moją żonę. Pomaga mi w tworzeniu elementów krajobrazu (zieleni) oraz uczestniczy ze mną w spotkaniach, zlotach, targach i wystawach. Jestem zawodowym kolejarzem, a zatem – chcąc po pracy odpocząć od prawdziwej kolei – uciekam do mojego, a właściwie naszego – miniaturowego świata, który tworzymy wspólnie, jako Grupa Modelarska PMM H0.

Zobacz więcej informacji o PMMH0 na stronie:
https://pmmh0.pl/
I kanale Youtube
https://www.youtube.com/user/PMMH0

Skip to content