Wystawa „Jedyne takie Boże Ciało – okno na świat”

8.06 – 08.07.2021 | FABRYKA KULTURY | WSTĘP WOLNY

Zapraszamy do obejrzenia wystawy „Jedyne takie Boże Ciało – okno na świat”!
Na wystawę składa się 10 wielkoformatowych kolaży zdjęć, których oprawę stanowią ramy okienne, stanowiąc tytułowe „okna na świat” okolic Łowicza!

Wystawa gości w Fabryce Kultury w ramach partnerstwa miast Reda – Łowicz i można ją oglądać w godzinach pracy naszej instytucji.

WIĘCEJ O WYSTAWIE:
Wystawa pt. „JEDYNE TAKIE BOŻE CIAŁO-OKNO NA ŚWIAT” została stworzona z prac, które brały udział w konkursie fotograficznym (zgłoszone zostały 34 fotografie, z czego do wystawy użyto 10 fotografii).
Procesja Bożego Ciała znajduje się na liście arcydzieł ustnego i niematerialnego dziedzictwa ludzkości, którą prowadzi Organizacja Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO).
Boże Ciało w Łowiczu to uroczystość, obchodzona w czwartek, 60 dni po Wielkanocy. Zaczyna się tradycyjnie mszą , po której procesja wyrusza do czterech ołtarzy , przy których jest czytana Ewangelia w czterech obcych językach.
Procesji przewodniczą biskupi łowiccy i zaproszeni duchowni. W procesji idą władze miasta i powiatu, lud łowicki w tradycyjnych pasiastych strojach i inni przedstawiciele. Liczny udział biorą dzieci w barwnych łowickich strojach, niosąc przyozdobione poduszki, sypiąc kwiaty przed monstrancją czy przytrzymując barwne wstążki przy chorągwiach.
W tym dniu można poznać nie tylko religijność, ale także łowicką sztukę ludową z terenów dawnego Księstwa Łowickiego.


Fabryka Kultury – godziny pracy:
PON-CZW: 9:00 – 19:30
PT: 9:00 – 17:00
SB – ND: wg planu imprez

Skip to content