„Więcej wierzyć” – koncert Weroniki Korthals

24 PAŹDZIERNIKA 2021 | 15:00 | KOŚCIÓŁ ŚW ANTONIEGO PADEWSKIEGO | UL. FENIKOWSKIEGO 4 | WSTĘP WOLNY

Zapraszamy do kościoła św. Antoniego Padewskiego w Redzie na wyjątkowy koncert Weroniki Korthals wraz z zespołem podczas, którego usłyszymy piosenki z najnowszej płyty pt. „Więcej wierzyć”!

🔴 Na płycie „Więcej wierzyć” znajduje się 13 wierszy Karola Wojtyły, do których muzykę skomponowali Weronika Korthals oraz Mirosław Hałenda. Wiersze, w których odbiorca umiejscowiony jest między Ziemią, a Niebem, przybliżają postać samego poety, pozwalają poznać go od strony emocjonalnej, intelektualnej i duchowej.
Gościnnie na płycie zaśpiewali: córka Weroniki – Zosia, mąż – Łukasz Tartas („Uwielbiam cię, siano wonne”) oraz Natalia Szroeder („Nie taki jest żywioł światła”).

🔴 Wystąpią:
Weronika Korthals – głos główny
Mirosław Hałenda – instrumenty klawiszowe, aranżacje
Marcin Ciesielski – perkusja, cajon, wavedrum
Aleksander Kamiński – saksofon sopranowy, saksofon altowy
Krzysztof Paul – gitary
Paweł Urowski – kontrabas, gitara basowa
Aleksandra Hinc, Martyna Mazur, Małgorzata Prange – chórki

Wywiad w Radiowej Jedynce
Wywiad w Radiowej Trójce

🔴 O artystce:
Weronika Korthals – piosenkarka, kompozytorka, dyrygentka.
Z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku (specjalność – dyrygentura chóralna). Występowała m.in. na Festiwalach Piosenki Polskiej w Opolu, w Sopocie, w musicalu „Metro” oraz w rozmaitych programach radiowych i telewizyjnych. W latach 2004-2009 była wokalistką zespołu Ha-Dwa-O! Śpiewając w chórkach, wielokrotnie je aranżując, współpracowała z takimi artystami jak: Stanisław Soyka, Skaldowie, Maryla Rodowicz, Ania Wyszkoni czy Sylwia Grzeszczak. Dyrygentka chóru Bogu-Chwała! Autorka muzyki w projekcie ZoZi – piosenki edukacyjne dla dzieci. Ma na swoim koncie duety z Grzegorzem Skawińskim i Natalią Szroeder, solowe płyty z utworami śpiewanymi po kaszubsku, a także płytę „On” z wierszami ks. Jana Twardowskiego. W roku 2020 ukazał się album „Więcej wierzyć”, wiersze Karola Wojtyły śpiewa Weronika Korthals.

www.weronikakorthals.com

Skip to content