„PASJA TWORZENIA, Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ BEZ BARIER”

10 MAJA 2024 | 18:00 | WYSTAWA CZYNNA DO 4 CZERWCA | WSTĘP WOLNY | FABRYKA KULTURY

Informacje o wystawie pt. „ Pasja tworzenia, z niepełnosprawnością bez barier”.
Wystawa jest prezentacją prac powstałych w Stowarzyszeniu „Pomocna Dłoń” w Redzie w czasie około 8 lat w ramach zajęć plastycznych, rozwijania pasji tworzenia, arteterapii i rozwoju małej motoryki dłoni wśród osób niepełnosprawnych w siedzibie stowarzyszenia w Zespole Szkół w Redzie ul. Łąkowa 36. Prace osób niepełnosprawnych powstały pod kierunkiem plastyka i terapeuty Aleksandry Mazurkiewicz- Tiesler oraz przez rodziców i opiekunów w ramach samorealizacji pasji twórczych i zainteresowania różnymi technikami plastycznymi.
Prace plastyczne jakie wykonują członkowie stowarzyszenia, osoby z niepełnosprawnościami i ich rodzice to metaloplastyka, decupage na przedmiotach użytkowych, malarstwo, malarstwo na szkle, haft krzyżykowy, wyklejanki z plasteliny, kolorowanki, scrapbooking, ozdoby okolicznościowe związane ze świętami wielkanocnymi i bożonarodzeniowymi.

Osoby z niepełnosprawnościami biorące udział w wystawie:
Piotr Szymikowski, Oskar Bojke, Marta Klein, Patryk, Natalia i Wiktoria Bartkowiak, Anna Tarów, Ewelina Klim, Aneta Kujawa, Ewa Grzegorzewska, Marcin Kwidziński, Marcin Maliński, Paweł Stenka, Rafał Stolc.
Rodzice i opiekunowie oraz pozostali członkowie Stowarzyszenia biorący udział w wystawie:
Joanna Bartkowiak prezes Stowarzyszenia
Bernadeta Klim w-ce prezes Stowarzyszenia
Aleksandra Mazurkiewicz- Tiesler- plastyk, terapeuta, w-ce prezes Stowarzyszenia
Joanna Bojke skarbnik Stowarzyszenia
Maria Prena, Celina Klein, Ryszard Klein, Katarzyna Tarów, Teresa Szymikowska, Marian Szymikowski, Jadwiga Stenka, Flora Kwidzińska.

Parking: dla uczestników wydarzenia znajduje się również na terenie MOSIR (ul. Łąkowa 59).

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” oraz Fabryka Kultury w Redzie.

Skip to content