zdjecie_varius_manx_foto_rafal_nowak_2015.jpg

VARIUS MANX, Weronika Korthals akustycznie, Trio Per KA na urodzinach Fabryki Kultury!

Fabryka Kultury obchodzi swoje pierwsze urodziny!

Fabryka Kultury obchodzi swoje pierwsze urodziny! Z tej okazji zapraszamy na huczne obchody roczku działalności Miejskiego Domu Kultury w Redzie w nowej siedzibie.

Świętować będziemy nie jeden a dwa dni!

  • 13 XI odbędzie się Gala przyjaciół Fabryki, której towarzyszyć będzie występ zespołu Trio Per Ka oraz lokalnej gwiazdy Weroniki Korthals akustycznie // godzina: 18:00, WSTĘP WOLNY
  • 14 XI koncert legendy polskiej muzyki rozrywkowej, czy zespół Varius Manx. // godzina: 18:00, bilety w cenie: 35 PLN do nabycia w kasie Fabryki Kultury (ul. Łąkowa 59 A), pon-pt: 9:00 – 20:00, sb – nd: 10:00-18:00.

 

VARIUS MANX —jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów na polskiej scenie rozrywkowej. Zespół  wykonujący muzykę z pogranicza rocka i popu założony w 1989 roku w Łodzi przez: Roberta Jansona, oraz braci Pawła i Michała Marciniaków. Pozostałymi członkami są: Sławomir Romanowski i Edi Ann. Debiutancką płytę The Beginning nagrali w roku 1990 – krążek spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony fanów. Początkowe sukcesy zespół potwierdził kolejnymi płytami, które zyskiwały status wielokrotnej platyny.  W 2013 roku na Opolskim Festiwalu Varius Manx zaprezentował piosenkę Mamy teraz siebie, występując z nową wokalistką – Edi Ann.
Na koncertach usłyszymy wszystkim dobrze znane utwory – perły polskiej sceny rozrywkowej: Orła cień, Zanim zrozumiesz, Oszukam czas, Moje Eldorado, Zabij mnie, Pocałuj noc, Ruchome piaski.
Varius Manx to dowód i przykład, że polska muzyka rozrywkowa może być sztuką na najwyższym poziomie.

 

WERONIKA KORTHALS – Urodzona w Pucku w rodzinie z muzycznymi tradycjami. Pierwszym ogólnopolskim sukcesem było zwycięstwo w programie Szansa na Sukces (piosenka: „Nie ma miłości bez zazdrości” Violetty Villas). Wygrana w programie telewizyjnym przyniosła jej angaż w Teatrze Buffo ( musical „Metro”). Z zespołem Ha-Dwa-O! wystąpiła na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie Premiery oraz w polskim finale Eurowizji. W 2010 roku wokalistka wzięła też udział w telewizyjnym show muzycznym zatytułowanym „Bitwa na Głosy” (TVP2).
W marcu 2015 premierę miał teledysk do utworu Do dna – duet z Grzegorzem Skawińskim. W sierpniu 2015 roku ukazała się płyta pt. „On” – wiersze ks. Jana Twardowskiego śpiewa Weronika Korthals.  Mieszkańcy Redy ostatnio mogli ją usłyszeć podczas Światowego Zjazdu Kaszubów w Redzie oraz niedawno w kościele pw. NMP w Redzie.

 

TRIO PER KA – kompozycja trzech perkusistów, trzech różnych charakterów oraz jednej pasji. Młody, prężnie rozwijający się zespół perkusyjny, w skład którego wchodzą : Mateusz Zawadzki, Nikodem Wojtkiewicz oraz Tomasz Myszk, studenci Akademii Muzycznej w Gdańsku. Swoją zespołową przygodę rozpoczęli podczas przygotowań do Noworocznego Koncertu Charytatywnego, który miał miejsce w styczniu na Akademii Muzycznej w Gdańsku.Tu szkolą swoje umiejętności muzyczne oraz przygotowują program na kolejne wydarzenia. Trio Per Ka to niemalże wybuchowy skład. Szeroki zakres zainteresowań muzyków, ich poczucie humoru i luźne podejście do poważnych spraw z wielkim sukcesem odbija się w życiu zawodowym co widoczne jest podczas energetycznych, szalonych i dopracowanych koncertów.

 

Skip to content