poster_from_postermywall.jpg

TEATR TAŃCA spektakl „Trochę dłuższą niż się spodziewaliśmy rozprawę o życiu”

Pierwsze takie przedstawienie w Fabryce Kultury!

Zapraszamy na pierwsze taneczne przedstawienie na scenie Fabryki Kultury!
„Trochę dłuższą niż się spodziewaliśmy rozprawę o życiu” to spektakl będący rezultatem warsztatów poprowadzonych pod okiem Agnieszki Jaskowskiej (Co Jest Crew).

Reżyser: Agnieszka Jaskowska
Drugi reżyser: Dorota Pacek
W przedstawieniu bierze udział 14 tancerzy, reprezentujących różne ekipy i szkoły tańca z pomorza.
Czas: 40 min

Przedstawienie opowiada o człowieku: o jego podróży w dorosłość, o bodźcach i konsekwencjach wyborów. Każdy z nas sklada sie z wielu doświadczeń i uczuć. Opieramy się na relacjach ze światem zewnętrznym i własnym „ja”. Z każdego spotkania coś wynika i nic nie jest przypadkowe. Człowiek jest zbieraczem. Kolekcjonuje na pozór zbędne wspomnienia i przechowuje je tak, jak stare pamiątki w zapomnianym gdzieś na strychu kufrze. Dlaczego? Może dlatego że jego relacje z innymi ludźmi moga być porównane do relacji tych przedmiotów. Na pierwszy rzut oka chaotyczne jednak zawsze w jakims konrektym ulożeniu. wszystko moznabybylo zmierzyc. Tylko po co? W końcu Jesteśmy osobami, czyli mimo wszystko jednostkami osobnymi, oddzielnymi. Nic też nie pozostaje takie samo.

„Jedyną stałą rzeczą jest zmiana” – Heralkit z Efezu

Agnieszka Jaskowska – reprezentantka wrocławskiej ekipy Co Jest Crew, najczęściej nagradzanej grupy w dziedzinie hip-hop dance w Polsce; absolwentka wydziału Teatru Tańca krakowskiej szkoły teatralnej, z tańcem związana od około 1998 roku. Drugą niezwykle bliską tanecznie dla niej dziedziną jest taniec współczesny, którego studiowanie pozwala jej mieć szersze spojrzenie na ruch, tworzenie choreografii, kompozycję i korzystanie ze scenicznego doświadczenia podczas freestyle’u czy jakichkolwiek wystąpień przed publicznością. Jej doświadczenie pozwala na świadome łączenie dwóch odmiennych nurtów. W nauczaniu korzysta także z doświadczenia w dziedzinie life coachingu, charakterystyczną cechą jej zajęć jest ciągłe eksperymentowanie z różnymi dziedzinami ruchu i muzyki.

Dorota Pacek – założycielka DeepSide Studio – szkoły tańca i kultury hip-hopowej; potrójnie dyplomowany instruktor tańca. Zbierała doświadczenie nie tylko na lekcjach, warsztatach i zawodach tanecznych, ale również w teatrze muzycznym – w który poza aktorstwem zajmowała się również choreografią i pisaniem tekstów piosenek. Od dziecka w kulturze hip-hopowej, aktywnie działa na rzecz jej rozwoju i promocji w Polsce (organizuje jamy, zawody, koncerty i widowiska taneczne). Jej drugą pasją jest muzyka: śpiewa, pisze i aranżuje tekty; współpracowała m.in. z takimi artystami jak: Zorak, Timothy Drake, ORG, ChceszToMasz, Kolin i Chemol, Andrew Havoc. Aktualnie pracuje nad płytą, która ma ukazać się na początku wakacji.

Więcej na : http://www.deepside.pl/

 

Skip to content