taniec_hula1.1.png

Taniec HULA – warsztaty

19 PAŹDZIERNIKA 2018 | 18:00 | WSTĘP WOLNY | FABRYKA KULTURY

19 PAŹDZIERNIKA 2018 | 18:00 | WSTĘP WOLNY | FABRYKA KULTURY

Zapraszamy na kolejne zajęcia taneczene, tym razem na warsztat weźmiemy hawajski TANIEC HULA

O Hula:
Hula jest dla Hawajczyków sposobem na życie. Hula to rytm wykonanych ze skóry rekina bębnów pahu i stóp tancerza, poruszający nie tylko ciało, ale też i serce. To odkrywanie dźwięków, które dają siłę. To poznawanie legend ludów Pacyfiku. To wreszcie nauka pieśni i tańców wyrażających hawajski punkt widzenia na siłę i moc jaką kryje w sobie Natura.

Na warsztatach poznawać będziemy współczesną formę tańca HULA AUANA. W stylu tym zarówno kroki, gesty i całe ciało cechuje miękkość i swoboda. Muzyka towarzysząca Auanie jest melodyjna i bardzo liryczna. Tańcem tym wyrażamy najczęściej zachwyt nad pięknem otaczającej nas NATURY.
Hula tańczymy boso, w swobodnych strojach. Dobrze widziana jest spódnica bądź pareo przewiązane na biodrach.

O prowadzącej:
Jestem biologiem morskim, wiec ocean to moja druga natura. To na jego falach „dopłynęłam” do pępka świata (jak o swoich wyspach mówią ich rdzenni mieszkańcy), aby poznać kulturę i sztukę, która rezonuje z rytmem mojego serca. Podczas moich podróży w te odległe o tysiące kilometrów zakątki poznawałam i zgłębiałam tajniki  kultury hawajskiej, w tym tańca hawajskiego w szczególności.
Od prawie 10 lat, najlepiej jak potrafię, staram się dzielić swoją wiedzą na temat tradycji i kultury hawajskiej, prowadząc regularne zajęcia nauki hula w Trójmieście.

*na zajęcia prosimy zabrać wygodny, niekrępujący ruchów strój
**na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy: osobiście w Fabryce Kultury (w godzinach pracy instytucji), mailowo: mdk@reda.pl, telefonicznie: 58 736 28 28

Skip to content