Tajemnicze rekiny. Spotkanie z Justyną Szumacher.

21.10.2023 | 18:00 | Spotkanie podróżnicze „Tajemnicze rekiny” | Fabryka Kultury ul. Łąkowa 59A, Reda | Wstęp wolny

Zapraszamy na drugie z kolei, po przerwie wakacyjnej, spotkanie podróżnicze!

Tajemnicze rekiny. Spotkanie z Justyną Szumacher – podróżniczką i pasjonatką nurkowania z rekinami.

Zapraszamy Was na niezwykłe wydarzenie, które przeniesie Was do fascynującego świata rekinów. Spotkanie odbędzie się 21 października o godzinie 18.00 w Fabryce Kultury w Redzie.

Przyjdźcie, aby poznać Justynę Szumacher, podróżniczkę i miłośniczkę nurkowania z rekinami, a od dwóch miesięcy nową mieszkankę Redy.


Justyna odsłoni przed Wami tajemnice i piękno tych tajemniczych stworzeń morskich. Opowie o ich prawdziwej naturze, rozwieje wiele mitów i przedstawi rekiny w zupełnie nowym świetle.

Będzie się dzielić swoimi niezwykłymi przeżyciami, których doświadczyła podczas podwodnych spotkań z największymi rekinami na świecie, w tym żarłaczem białym, rekinem tygrysim, głowomłotem olbrzymim, rekinami tępogłowymi i wieloma innymi.

Co czeka na uczestników?

•         Fascynujące relacje i opowieści Justyny przywiezione z najdalszych zakątków świata (m.in. Mozambiku, Filipin, Malediwów, Wyspy Bahama, RPA, Sri Lanki, Sipadanu).

•         Przepiękne filmy  oraz spektakularne zdjęcia wykonane przez wybitnego fotografa podwodnego, Roberta Grażdana Knaź.

•      Wyjątkowa okazja, aby zobaczyć zęby różnych gatunków rekinów, co na pewno dostarczy niezapomnianych wrażeń.
•      Niespodzianki dla dzieci.

Do kogo skierowane jest wydarzenie?

Dla całych rodzin. Zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą coś dla siebie w fascynującym świecie rekinów.

Nie przegapcie tej niezwykłej okazji, aby odkryć magiczny świat rekinów i zmienić swoje postrzeganie tych wyjątkowych istot. Dołączcie do naszego spotkania i popłyńcie w niezapomnianą podróżą z Justyną i jej  rekinami. 😊


­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­Justyna Szumacher:

Podróżniczka i pasjonatka nurkowania z rekinami, autorka bloga www.rekiny.eu. Prowadzi spotkania podróżnicze, podczas których w energetyzujący sposób opowiada o przygodach przywiezionych z najdalszych zakątków świata. Swoja charyzmą zaraża innych do podróżowania i z wielką empatią wprowadza słuchaczy w świat pasji. Prelegentka na 23 Ogólnopolskim Spotkaniu Podróżników, Alpinistów i Żeglarzy (Kolosach).

Jest ogromną pasjonatką nurkowania z rekinami i zgłębia tajemnice podwodnego świata już od 25 lat. Nurkowała z różnymi gatunkami rekinów (m.in. żarłacz biały i tygrysi, młot olbrzymi, rekiny: tępogłowe,  wielorybie  i wieloma innymi)  m.in. w  Pisze książkę dla dzieci na temat życia rekinów. Przeprowadziła już wiele spotkań dla dzieci i  młodzieży  w szkołach i przedszkolach, bibliotekach, domach kultury i innych placówkach kulturalnych. Prowadzi również spotkania dla dorosłych.  Jej celem jak sama twierdzi, jest „odczarowanie” złego wizerunku rekina z filmu „Szczęki”.

Jest zapraszana do programów i audycji jako ekspert dot, rekinów. (Dzień dobry TVN, TV Tetka Tczew, TV TTM Wejherowo, Radio Tczew i Malbork, ESKA. )

Fb i Ig: rekinyjustyny

Skip to content