Spotkanie podróżnicze – kajakiem przez Polskę

28 STYCZNIA | 18:00 | SPOTKANIE PODRÓŻNICZE | FABRYKA KULTURY W REDZIE, UL. ŁĄKOWA 59A | WSTĘP WOLNY

Pierwsze spotkanie podróżnicze w 2022 roku rozpoczynamy od Polski!
Często się powiada: „Cudze chwalicie, swego nie znacie”, aby wyjść temu naprzeciw zaprosiliśmy niesamowitego gościa Jacka Pałubickiego!


„Jestem rumianinem, studentem V roku Prawa oraz Kryminologii, sędzią koszykarskim, podróżnikiem, organizatorem licznych wydarzeń turystycznych o zasięgu wojewódzkim, członkiem Pomorskiej Komisji Młodzieżowej przy Oddziale Regionalnym PTTK w Gdańsku. W 2020 roku odbyłem podróż kajakową po Polsce, która była jednocześnie najdłuższą kiedykolwiek przepłyniętą po Polsce pętlą kajakową, którą sam opracowałem i zrealizowałem. Liczyła ona ponad 2000 kilometrów (z czego ponad 1/3 trasy to pokonywanie Warty pod prąd), 8 rzek, zahaczała o 11 województw i trwała 62 dni. Kajak nie był jednak celem samym w sobie, a bardziej środkiem lokomocji, gdyż mojemu podróżowaniu przyświecają 2 podstawowe idee:

  1. docieram wszędzie za pomocą siły własnych mięśni, nie korzystam z napędów spalinowych/elektrycznych, itp.
  2. zależy mi na ukazywaniu piękna Polski, odkrywaniu jej cały czas na nowo, pozwoleniu spojrzeć na jej atrakcyjność kulturową, przyrodniczą, historyczną, geograficzną z wielu perspektyw. Wiele osób sądzi, że trzeba wyjechać do innego kraju albo nawet kontynentu, aby doświadczyć rzeczy niezwykłych – ja nieustannie staram się udowadniać, że również Polska jest fascynująca, kryje w sobie wiele tajemnic oraz oferuje wspaniałe przygody

Moja podróż połączona była z akcją charytatywną, dzięki której udało się zebrać prawie 10 tysięcy złotych na remont Domu Samotnej Matki w Gdańsku Matemblewie!
Została ona doceniona m.in. przez:

  • National Geographic, które w jubileuszowej 15 edycji plebiscytu Travelery wybrało mnie Podróżnikiem Roku z uzasadnieniem „Za inspirującą podróż, która rozbudza naszą wyobraźnię i pokazuje, że przemierzanie świata, to coś więcej niż zaliczanie punktów na mapie” (więcej: https://www.national-geographic.pl/artykul/travelery-2020-znamy-zwyciezcow-1 )
  • Kapitułę Kolosów, która przyznała mi wyróżnienie w kategorii Podróże z uzasadnieniem „Za pomysłową podróż przez Polskę kajakiem (także pod prąd) i wrażliwość na mijane miejsca” (więcej: https://kolosy.pl/wszyscy-laureaci-kolosow-za-rok-2020)”

Zdjęcia i relacje z podróży można zobaczyć na Facebooku: https://www.facebook.com/Na-Otwartym-Nurcie-111643493952765


Ważne📢
👉 Uprzejmie prosimy, by osoby zaszczepione przybyły na spotkanie z certyfikatami szczepień COVID-19.
🆘 limit 30% miejsc na sali który nie dotyczy osób zaszczepionych.
⛔️W czasie spotkania obowiązuje zasłanianie ust i nosa maseczką 😷
https://dziennikustaw.gov.pl/D2021000231101.pdf
*Parking dla uczestników spotkania przy Fabryce Kultury oraz na terenie MOSIR Reda

Skip to content