Spotkanie podróżnicze – Indie

29 KWIETNIA 2022 | 18:00 | WSTĘP WOLNY | FABRYKA KULTURY | UL. ŁĄKOWA 59A, REDA

Zapraszamy na opowieść o Indiach – naszym gościem będzie Mateusz Rogalski!

„6 tygodni – dokładnie tyle czasu autor wraz ze swoją partnerką spędził w Indiach północnych i środkowych. Podróż odbywała się wszelkimi możliwymi środkami komunikacji (pociągami, autobusami, tuk tukami, na grzbiecie słoni). Całość organizowana była samodzielnie, dlatego zdarzało się nocować pod gołym niebem, w bambusowych domkach jak i w hostelach. W trakcie tej wyprawy odwiedzono między innymi: dwa miasta znajdujące się w dziesiątce największych miast na świecie (Dehli i Bombaj), jeden z nowych 7 Cudów Świata (Tadż Mahal) oraz najpiękniejszą plantację herbaty na świecie, która znajduje się w Dardżylingu.
Podczas spotkania autor wyjaśni historyczne rysy powstawania państwa hinduskiego, które miały nieodwracalny wpływ na obecną mentalność ich mieszkańców. Przedstawi obecne trendy kulturowe związane z niesamowitym rozwojem bollywood jak i kremu na wybielenie skóry. Postara się wytłumaczyć różnice kulturowe niezrozumiałe przez Europejczyków, które uniemożliwiają nam obopólne porozumienie.”


Mateusz Rogalski – z wykształcenia historyk, politolog, pedagog. Od kilkunastu lat zajmuje się handlem, gdzie zaczynając od sprzedawcy doszedł do stanowiska menedżera regionalnego w międzynarodowej firmie. W swoim trzydziestoparoletnim życiu przeczytał już trochę książek, choć wciąż lista książek do przeczytania jest większa niż tych przeczytanych. Zwiedził pieszo, rikszą bądź na motocyklu prawie pół świata, a mimo to drugie pół wciąż kusi i wzywa.

WSTĘP WOLNY!
MIEJSCE: FABRYKA KULTURY W REDZIE, UL. ŁĄKOWA 59A REDA
KIEDY: 29 KWIETNIA, 18:00
PARKING: dla uczestników wydarzenia znajduje się również na terenie MOSIR (ul. Łąkowa 59)

Skip to content