Spotkanie podróżnicze – Ogórkiem przez Amerykę – Calluna Trip

31 MARCA 2023 | 18:00 | WSTĘP WOLNY | SPOTKANIE PODRÓŻNICZE | FABRYKA KULTURY | UL. ŁĄKOWA 59A, REDA

Zapraszamy na spotkanie podróżnicze z Agą i Bartkiem z Calluna Trip! Tym razem o niezwykłej podróży po Ameryce.

>>> Po spotkaniu podróżnicy zaproszą nas do zwiedzania busa!

„Podczas 10 miesięcy podróży 48 letnim busem pływaliśmy w Wielkich Jeziorach Kanady, przemierzaliśmy bezludne drogi i góry Jukonu, podziwialiśmy majestat Denali na Alasce, oglądaliśmy magiczne zachody słońca na kalifornijskich pustyniach, nocowaliśmy przy gejzerze w pomarańczowym Utah, jedliśmy świeżo pieczony chleb przez Navajo w Monument Valley, karmiliśmy kozy na farmie w Meksyku i podziwialiśmy wędrówki motyli Monarchów. Wspinaliśmy się na piramidy Majów w Gwatemali i ukradkiem podglądaliśmy Mennonitów w Belize. Przejechaliśmy przez całe Kordyliery, chodziliśmy min: po szlakach amerykańskich i kanadyjskich Gór Skalistych, w parkach Kluaine na Jukonie czy Kenai i Denali na Alasce.


Przede wszystkim jednak poznaliśmy cudownych ludzi praktycznie każdego dnia naszej drogi. Poznaliśmy historie ich życia I mogliśmy stać się jego częścią. Niektórych z nich do dziś. I to właśnie te znajomości są największą wartością tej podróży.
To przede wszystkim na takie „podróżowanie” kładziemy główny nacisk. Na podróżowanie dla chwil, ludzi i zapachów. Dajemy ponieść się chwili, zawierzyć ludziom i podążać trochę inną drogą, niż ta w przewodnikach turystycznych. Nie sam cel jest najważniejszy, ale droga do niego.”

Kim są nasi goście?
Calluna Trip – Odwaga, Droga Ludzie
Autorzy bloga callunatrip.pl i książki „Podróżyj”. Połączyła ich szkolna miłość oraz pasja do klasycznych volkswagenów i przemierzania świata.
Aga – antropolożka kultury i marketingowiec, ale jej prawdziwą pasją jest gotowanie. Dlatego tak wiele uwagi poświęca poznawaniu nowych smaków w podróży.
Bartek od wielu lat tworzy muzykę dlatego jego podróżnicze szlaki często kierują ich w ciekawe, muzyczne miejsca.
W drodze stawiają na minimalizm, dzięki któremu odkrywają świat „bardziej”, a esencją podróżowania są dla nich zapachy, emocje, chwile, a przede wszystkim ludzie.
Od ponad dziesięciu lat ich partnerem podróży jest Volkswagen Transporter „Ogórek” z 1972 od którego rozpoczynają planowanie kolejnych wypraw.

ZAPRASZAMY, WSTĘP WOLNY

Zajrzyj na stronę:
www.callunatrip.pl

Na spotkaniu będzie możliwość nabycia książki „Podróżyj”!

MIEJSCE: FABRYKA KULTURY W REDZIE, UL. ŁĄKOWA 59A REDA
KIEDY: 31 marca 2023 [piątek], 18:00
PARKING: dla uczestników wydarzenia znajduje się również na terenie MOSIR (ul. Łąkowa 59)

Skip to content