Redzkie Zaduszki Jazzowe 2019

3 LISTOPADA 2019 | 18:00 | KOŚCIÓŁ WNIEBOWZIĘCIA NMP | UL. GDAŃSKA 3 | WSTĘP WOLNY

Tradycja Redzkich Zaduszek Jazzowych dopiero się rodzi, jednak na dobre zapisała się w kalendarzu, jako jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Redzie

Już 3 listopada zapraszamy do Kościoła Wniebowzięcia NMP i św. Katarzyny na muzyczne wspomnienia największych artystów z kraju i zagranicy!
Najwspanialsi trójmiejscy muzycy jazzowi z pewnością dostarczą wielu niezapomnianych emocji i wzruszeń!

3 listopada wystąpią:
Dominik Bukowski, Leszek Dranicki, Przemek Dyakowski, Piotr Góra, Artur Jurek, Joanna Knitter, Janusz Mackiewicz, Krzysztof Paul, Jacek Siciarek, Tomek Sowiński, Krystyna Stańko, Wojtek Staroniewicz, Paweł UrowskiZaduszki Jazzowe to piękny zwyczaj kultywowany przez polskich muzyków jazzowych, mający swój początek w pierwszej połowie lat 50. ubiegłego wieku. Wówczas jazz, jako muzyka wroga ideologicznie (okres socrealizmu w sztuce), był zakazany. Muzycy zbierali się w prywatnych mieszkaniach i grali dla wtajemniczonych słuchaczy. W okresie Zaduszek takie spotkania miały miejsce w Krakowie, gdzie zjeżdżali muzycy tworzący historię polskiego jazzu m.in. Jerzy Duduś Matuszkiewicz, Krzysztof Komeda Trzciński, Andrzej Kurylewicz, Andrzej Trzaskowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Witold Sobociński, Witek Kujawski i inni. Na fali odwilży popaździernikowej jazz wyszedł z okresu katakumbowego i odtąd Zaduszki Jazzowe odbywają się corocznie oraz są poświęcone pamięci zmarłych muzyków.

Skip to content