Prelekcja „Kopce, kości i wielkie ambicje – o kurhanach z czasów dawnych”

18 LUTY 2022 | 17:00 | ZAPISY | FABRYKA KULTURY | UL. ŁĄKOWA 59A

Żyjemy w pięknym kraju. Kaszuby przepełnione są wspaniałymi krajobrazami. Lasy, wzniesienia, rzeki i jeziora tworzą niezwykle atrakcyjny cel do eksploracji natury. Na spacerach często możemy natknąć się na dziwne kopce, mające postać pagórków. I tu się na chwilę zatrzymamy. Bardzo często takie kopce są usypane ludzką ręką.  Są one dziełem dawno już minionych społeczności, utworzone ku czci sprytnych wodzów lub zadziornych wojowników. Kryją pod sobą historię niejednego człowieka, opowiedzianą przez niepozorne zabytki. Nasza popularnonaukowa prelekcja przybliży Państwu zagadnienie kurhanów, które licznie występują na polskich ziemiach.

Prelekcję poprowadzi Piotr Suwalski, student ostatniego roku studiów magisterskich kierunku archeologii na UG


Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, prosimy o wcześniejsze zgłaszanie się mailowe lub telefoniczne:

  • pocztauniversum@gmail.com
  • tel 536 563 580

Krótki opis Stowarzyszenia Universum Historia.

Stowarzyszenie Universum Historia zajmuje się popularyzacją nauk historycznych,
w tym promowaniem historii Pomorza nadwiślańskiego na przełomie wieków i łączy w sobie  pasjonatów z różnych dziedzin, głównie związanych z historią, edukacją oraz szeroko pojętym wytwórstwem.
Łączy nas pasja, doświadczenie i ogromna chęć aktywizowania społeczeństwa  do rozwijania świadomości historycznej oraz  poszerzania zainteresowań związanych z historią i kulturą regionu poprzez edukację. Narzędziami są prelekcje oraz warsztaty rzemiosł dawnych. Naszym zadaniem jest przekazywanie uczestnikom zajęć wiedzy teoretycznej i praktycznej dotyczącej wybranych tematów. Dla wielu ludzi nasze zajęcia mogą stać się niepowtarzalną okazją by zrozumieć warunki życia poprzednich pokoleń.

Skip to content