opowiesc_wigilijna_01.jpg

Pora Juniora – „Opowieść Wigilijna”

Wraz ze Stena Line z okazji tego rodzinnego spotkania przygotowaliśmy coś specjalnego!

22 STYCZNIA 2017 | FABRYKA KULTURY | GODZ. 10:30 | WSTĘP 5 PLN (dziecko + 1 opiekun)

Zapraszamy najmłodszych wraz z rodzicami na kolejny spektakl z cyklu Pory Juniora! Tym razem – 22 stycznia 2017 (niedziela) – będziecie mogli zobaczyć teatrzyk „Opowieść Wigilijna” w wykonaniu Teatru Qfer! 

Podczas najbliższego spotkania z teatrem dla najmłodszych będzie można wygrać rodzinny rejs (2+2) w wybranym terminie! Może to wam uda się spełnić rodzinne marzenia 🙂

BILETY DOSTĘPNE OD 29 GRUDNIA 2016 (czwartek) w kasie Fabryki Kultury.

Opowieść Wigilijna – Teatralna opowieść o nieczułym na ludzką krzywdę sknerze Scrooge’u, który na skutek odwiedzin duchów w noc Wigilijną staje się dobrym człowiekiem. Pragnie zadośćuczynić wyrządzone krzywdy z przeszłości, gdy oprócz pieniędzy nie liczyły się dla niego ani miłość, ani litość, ani współczucie.

Historia opowiedziana jest za pomocą dziewięciu lalek i masek. Niektóre sceny rozgrywane są w konwencji teatru cieni. Scenografię tworzą stronice książki, które przewracane podmuchem wiatru stanowią tło dla wydarzeń sprzed lat. Jest to spektakl ku przestrodze, ale i ku pokrzepieniu. Zagrany z subtelnym poczuciem humoru, ale też pełen wzruszeń i refleksji. Świąteczna muzyka i optymistyczne zakończenie tworzą klimat najradośniejszych świąt Bożego Narodzenia, bliski zarówno dzieciom, jak i dorosłym. 

Skip to content