baner-kino2019_luty.png

Polskie Kino w Fabryce – pokaz filmu „Kamerdyner”

2 LUTEGO 2019 | 18:00 | FABRYKA KULTURY | DARMOWE WEJŚCIÓWKI

2 LUTEGO 2019 | 18:00 | FABRYKA KULTURY | DARMOWE WEJŚCIÓWKI

Kolejna edycja cyklu Polskie Kino w Fabryce

Zdobywca Złotych i Srebrnych Lwów w Gdynii „Kamerdyner”, czyli historia czterdziestu lat, w której łączą losy Kaszubów, Niemców i Polaków, to pierwszy film z cyklu Polskie Kino w Fabryce Kultury w 2019 roku.

Odbiór wejściówek:  osobiście w Fabryce Kultury (w godzinach pracy instytucji)

Fabryka Kultury – godziny otwarcia
PON – PT: 9:00 – 20:00
SB – ND: wg kalendarza imprez

O filmie:
Mateusz Krol (Sebastian Fabijański), kaszubski chłopiec, po śmierci matki zostaje przygarnięty przez arystokratkę Gerdę von Krauss (Anna Radwan) pochodzącą z majętnego pruskiego rodu. Dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka Kraussów Marita (Marianna Zydek). Między młodymi rodzi się miłość. Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke (Janusz Gajos), który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce dla Kaszub na mapie Polski, a potem buduje symbol jej gospodarczego sukcesu: Gdynię. Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, jednocześnie sprawia, że Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Zbliża się II wojna światowa. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców wzbierają niechęć i nienawiść. Tragicznym finałem tych napięć jest brutalny mord w lasach Piaśnicy.
źródło: https://www.filmweb.pl/film/Kamerdyner-2018-752130

reżyseria: Filip Bajon
scenariusz: Mirosław PiepkaMichał S. Pruski
gatunek: Dramat historyczny
obsada: Janusz Gajos, Sebastian Fabijański, Marianna Zydek, Adam Woronowicz, Anna Radwan, Borys Szyc, Sławomir Orzechowski, Łukasz Simlat

Skip to content