303._bitwa_o_anglie_03_fot.prospect3-1024x575.jpg

Polskie Kino w Fabryce – pokaz filmu „303. Bitwa o Anglię”

30 MARCA 2019 | 18:00 | DARMOWE WEJŚCIÓWKI | FABRYKA KULTURY

>>BRAK WEJŚCIÓWEK<<

Pełna rozmachu i emocjonujących podniebnych walk superprodukcja opowiadająca niesamowitą historię Dywizjonu – legendarnych polskich lotników, którzy stali się najskuteczniejszymi pilotami podczas bitwy o Anglię w czasie II wojny światowej 30 marca w Fabryce Kultury!

W międzynarodowej obsadzie, obok Marcina Dorocińskiego („Jack Strong”, „Pitbull. Ostatni pies”) i Filipa Pławiaka („Listy do M. 3”), wystąpili również: gwiazda kultowego serialu „Gra o tron” – Iwan Rheon oraz syn Mela Gibsona – Milo Gibson (znany m.in. z nagrodzonego dwoma Oscarami obrazu „Przełęcz ocalonych”).

reżyseria: David Blair
obsada: Marcin Dorociński, Iwan Rheon, Milo Gibson, Radosław Kaim, Sławomir Doliniec, Filip Pławiak

 

O filmie:
Jest rok 1940. Władze i ludność Wielkiej Brytanii z rosnącym przerażeniem patrzą na inwazję niemieckiej armii na Europę. Rozpoczyna się bitwa o Anglię, w której doskonale wyszkoleni i doświadczeni piloci Luftwaffe zaciekle atakują alianckie samoloty RAFu. Z pomocą przybywają doborowi polscy lotnicy: Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić i Witold „Tolo” Łokuciewski. To weterani, którzy pragną walczyć w obronie swojej ojczyzny nawet poza jej granicami. Początkowa nieufność Brytyjczyków musi ustąpić wielkiemu szacunkowi, jakim Anglicy zaczynają darzyć polskich pilotów. Tak powstaje Dywizjon 303 imienia Tadeusza Kościuszki, który okazał się być najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię. Bohaterom przypisuje się zestrzelenie ponad 120 niemieckich samolotów – to wynik, jakiego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu powietrznemu dywizjonowi.
Źródło: http://kinoswiat.pl/film/303-bitwa-o-anglie-2/

Rezerwacja wejściówek:  osobiście w Fabryce Kultury (w godzinach pracy instytucji), mailowo (mdk@reda.pl), telefonicznie (58 736 28 28)
*rezerwacja jest ważna 7 dni od daty rezerwacji, po tym czasie zostanie anulowana

Fabryka Kultury – godziny otwarcia
PON – PT: 9:00 – 20:00
SB – ND: wg kalendarza imprez

Skip to content