„Poczuj Nordę” – premierowy koncert Weroniki Korthals

2 MAJA 2023 | 19:00 | DARMOWE WEJŚCIÓWKI | FABRYKA KULTURY | UL. ŁĄKOWA 59A

„POCZUJ NORDĘ” to wyjątkowy koncert premierowy podczas którego usłyszą Państwo utwory z najnowszej płyty Weroniki Korthals zatytułowanej „Norda”.


Na album „Norda” składają się wiersze poetów z północy Kaszub: Marii Boszke, Alojzego Budzisza, Józefa Ceynowy, Jana Drzeżdżona, Jana Labudy, Antoniego Piepera, Jana Piepki, Mariana Selina i Jana Trepczyka, do których muzykę skomponowała Weronika, a autorami aranżacji są ARTur Moon oraz Mirosław Hałenda.

2 maja, w dniu premiery płyty zapraszamy do Fabryki Kultury, by usłyszeć Weronikę i jej muzycznych gości.

DARMOWE WEJŚCIÓWKI DO ODBIORU W FABRYCE KULTURY (w godzinach pracy instytucji)

Wystąpią:
>>> Aleksander Kamiński – saksofon, flety
>>> Mateusz Otczyk – gitara, ukulele
>>> Paweł Osicki – perkusja
>>> Jacek Hoduń – syntezatory, bas, akordeon
>>> Mirosław Hałenda – instr. klawiszowe
>>> Zespół wokalny La Via Voice

o artystce:
Weronika Korthals – wokalistka, kompozytorka, dyrygentka, animatorka kultury urodzona Pucka. Mieszkanka Redy. Z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku (specjalność – dyrygentura chóralna oraz wokalistyka).

Zwyciężczyni „Szansy na Sukces” i ogólnopolskich festiwali, m.in. Gama, Bursztynowy Mikrofon, Alleluja, czyli Happy Day, Fetting Festiwal. Śpiewała na Festiwalach Piosenki Polskiej w Opolu i w Sopocie. Była związana z Teatrem Buffo, gdzie występowała w musicalu „Metro”. Z zespołem Ha-Dwa-O! wydała płytę „Cud”. Koncertowała w kraju i za granicą.

Jej kompozycje i głos można usłyszeć na kilkudziesięciu albumach. W swojej dyskografii ma solowe płyty z utworami po kaszubsku: „Na wiedno”, „W darënkù na Gòdë”, „Velevetka”, „On” oraz „Więcej wierzyć”, a także duety z Grzegorzem Skawińskim i Natalią Szroeder.

Współpracowała m.in. z Marylą Rodowicz, Skaldami, Zakopower, Anią Wyszkoni czy Sylwią Grzeszczak. Trenerka wokalna i jurorka wszystkich edycji konkursu „Kaszubski Idol”.


Fabryka Kultury – godziny otwarcia
PON – CZW: 9:00 – 20:00
PT – ND: wg kalendarza imprez

Informacje dla uczestników wydarzenia:
Parking dla uczestników wydarzenia znajduje się również na terenie MOSIR (ul. Łąkowa 59)

Skip to content