„Oni” wystawa fotografii

WERNISAŻ: 3 GRUDNIA 2021, GODZ. 18:00 | WYSTAWA: 3 – 31 GRUDNIA 2021 | FABRYKA KULTURY


„To był trudny czas. Zostaliśmy zmuszeni do ograniczenia kontaktów międzyludzkich. Relacje jakie udało się utrzymywać najczęściej odbywały się przez „maskę. Dlatego w naturalny sposób w naszym fotograficznym projekcie skupiliśmy się na człowieku, na twarzy. Zamknęliśmy się jednak w obrębie nas samych, uczestników warsztatów. To był w pewnym sensie eksperyment, w którym uczestniczyliśmy po dwóch stronach – modeli i fotografów. Mieliśmy czas na poznanie się, mieliśmy czas na stworzenie koncepcji portretu, na wspólną pracę nad każdym zdjęciem. Na wystawę wybraliśmy 44 fotografie, które naszym zdaniem najlepiej oddają prawdę o… no właśnie po części o modelu, a po części o fotografie. To było nasze zadanie. Chcieliśmy dowiedzieć się ile fotografia jest w stanie powiedzieć. Zapraszamy Was na wspólne „czytanie” fotografii.”

3 grudnia zapraszamy na wernisaż, o tyle niezwykły, że prezentujący i podsumowujący warsztaty grupy fotograficznej Fabryki Kultury, która po ponad dwóch latach trudności, ograniczeń, przerw i wznowień w końcu może świętować i pokazać światu swoje prace!

Wernisaż odbędzie się 3 grudnia o godzinie 18:00, w Fabryce Kultury w Redzie

Autorzy:
Justyna Mielewczyk,
Małgorzata Krajewska,
Liliana Bury,
Iwona Biłyk

Prowadzący: Sławek Podwojski / Czarna Zebra


Wystawa czynna: 03.12 – 31.12.2021 / Wystawę można oglądać w godzinach pracy instytucji z wyłączeniem godzin, w których odbywają się stałe zajęcia Fabryki Kultury (9:00 – 17:00).

Skip to content