NOC ŚWIĘTOJAŃSKA

23.06.2024 | 20:00 | PARK MIEJSKI W REDZIE | WSTĘP WOLNY

Zapraszamy do wspólnego świętowania Nocy Świętojańskiej w Miejskim Parku w Redzie! Zaczynamy Białym Śpiewem o 20:00, następnie wystąpi zespół: Co Słyszał Jesion. Na koniec będziemy podziwiać taniec z ogniem w wykonaniu zespołu Mamadoo. Zapraszamy, wstęp wolny.

PROGRAM:

20.00  Koncert: Biały śpiew

20.30 Koncert: Co Słyszał Jesion

22.00 Fire show: Zespół Mamadoo

BIAŁY ŚPIEW:

Sekcja wokalna Fabryki Kultury prowadzona przez Martę Piasecką, jedną z założycielek zespołu Malana. Od lat ucząca się śpiewu białego, uczestnicząca w wielu warsztatach pieśniarskich m.in. w Akademii Laboratorium Pieśni, warsztatach organizowanych przez fundację OVO, Olgi Szwajgier, Ewy Grochowskiej, Branko Tadica. Poprzez śpiew chce się radować, bawić, płakać, szaleć ze szczęścia i wzruszenia. Śpiew jest zbawienny dla naszego zdrowia, a prowadzony w grupie działa szczególnie kojąco i uspokajająco co jest niezwykle potrzebne w naszym zabieganym świecie.

CO SŁYSZAŁ JESION:

Co Słyszał Jesion to Fascynujący świat opowiadań, baśni i mitów grany na ponad 30 instrumentach etnicznych. Widowisku najbliżej jest do słuchowiska/gawędy, podczas którego narracji towarzyszy muzyka. Co Słyszał Jesion tworzy trójka trójmiejskich artystów, prywatnie zaangażowanych w ruch rekonstrukcji wczesnego średniowiecza, dzięki czemu oprawa wizualna jeszcze lepiej przenosi nas do realiów snutych opowieści. Celem grupy jest przybliżenie dawnej kultury opowiadania, dlatego w przerwach między opowieściami baśniarze chętnie dzielą swoją wiedzą na temat zapomnianej sztuki operowania żywym słowem.

MAMADOO

Kobieca grupa fireshow, która swoim nowatorskim podejściem do sztuki tańca z ogniem wyznaczyła nowe kierunki rozwoju tej sztuki w Polsce. Spektakl z ogniem w w ich  wykonaniu to coś, czego nie zapomnisz. Wieloletnie doświadczenie: setki występów na najbardziej wymagających scenach Europy zapewnią Twojemu wydarzeniu profesjonalną, bezpieczną oprawę na najwyższym poziomie artystycznym. PLAYING WITH FIRE to pokaz w którym stawiamy na najbardziej spektakularne ogniowe numery łącząc je w jeden pokaz. Artystki występują do muzyki o różnej dynamice, prezentując choreografie z wykorzystaniem płonących gadżetów. Pojawiają się poi, podwójne poi, liny całopalne, wachlarze, płonące hula-hop a także takie smaczki jak ogniowe parasolki, skakanki, miotacz płomieni, oraz spektakularne iskry.

DODATKOWE INFORMACJE:

tel. 58 736 28 28 , biuro@fabrykakultury.pl

Skip to content