KONCERT : PARIS! Najpiękniejsze piosenki francuskie

08.03.24 | 19:00 | BILETY 35 ZŁ | FABRYKA KULTURY W REDZIE | UL. ŁĄKOWA 59A

PARIS!  Najpiękniejsze piosenki francuskie

Co powiecie na sentymentalny spacer po Placu Pigalle? Albo filiżankę kawy w paryskiej mansardzie lat 70-tych? Być może brzmi to nieosiągalnie, ale wcale nie musicie podróżować w czasie i przestrzeni, by poczuć się jak bohaterowie francuskiej piosenki sprzed kilku dekad. O zapachy, smaki, a przede wszystkim melodie tamtych czasów zadba wokalistka Natalia Lubrano wspólnie z konglomeratem artystycznym – Sceną 104.

Muzyczne wędrówki paryskimi uliczkami nie mogłyby się odbyć bez ponadczasowych, poetyckich kompozycji, na których wychowało się już kilka pokoleń entuzjastów francuskiej muzyki. Wśród znanych szerokiej publiczności utworów, usłyszymy najpiękniejsze piosenki takich artystów jak: Edith Piaf, Charles Aznavour, Enzo Enzo, Joe Dassin, ZAZ czy Claude François. Program Natalii Lubrano z akompaniamentem Sceny 104 stanowi ukłon w stronę największych nazwisk tworzących obraz francuskiej muzyki. Tego wieczoru w artusowych murach z pewnością nie zabraknie czułych emocji i wzruszeń, a powrót do kultowych utworów znad Sekwany, zachęci nas do romantycznej zadumy.

O ARTYSTACH:

SCENA 104 to projekt artystyczny założony przez muzyka Tomasza Imienowskiego. Scena 104 promuje cenne inicjatywy muzyczne, literackie oraz teatralne.

NATALIA LUBRANO – Doświadczona wokalistka, w przeszłości eksperymentująca z wieloma gatunkami muzycznymi. Przez ponad dekadę mieszkała we Francji. Obdarzona charakterystycznym matowym głosem. Wykonująca repertuar wielojęzyczny we wszystkich stylistykach muzyki rozrywkowej. Związana z wrocławską sceną muzyczną, autorka tekstów i muzyki. Szerszej publiczności znana z V edycji programu The Voice of Poland 2014 w grupie Tomsona i Barona z zespołu Afromental, gdzie dotarła do półfinału, a także z X edycji MBTM wywalczyła 3 miejsce w finałowej klasyfikacji w szeregach zespołu THE LIONS.

Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu oraz prywatną szkołę jazzu „Jazz a Tours” we Francji. Występowała również w trasach koncertowych w projektach polskich artystów, takich jak Andrzej Smolik, Renata Przemyk, FOX BOX ( Novika, Maria Peszek czy Paulina Przybysz ). Udzieliła swojego głosu na około dwudziestu albumach innych muzyków i projektów jako muzyk sesyjny i zaproszony gościnnie artysta.

W 2012 roku wystąpiła m.in. na 49. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu podczas koncertu poświęconemu pamięci Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego p.t. „Życia mała garść”, gdzie wykonała utwór „Nic nie może wiecznie trwać” w aranżacji swojego zespołu. W marcu 2012 roku ukazała się autorska płyta  wokalistki p.t. „R.E.S.P.E.C.T.” (wydana przez Kayax). W kwietniu 2014 roku zdobyła nagrodę publiczności oraz specjalną nagrodę jury za walory wokalne w finale ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu PPA, zaś w czerwcu tego samego roku drugie miejsce na Festiwalu Ballady i Piosenki Filmowej w Toruniu. W tym samym roku Natalia pojawiła się w V edycji programu THE VOICE OF POLAND gdzie została dostrzeżona przez szerszą publiczność, śpiewając takie utwory jak: „Brzydcy”, „Chandelier”, „We are the people”, „Love runs out”, „Milord”.

DATA:

08.03.2024

GODZINA:

19:00

ADRES:

Fabryka Kultury

Reda, ul. Łąkowa 59 a

BILETY :

35 zł do kupienia stacjonarnie w recepcji Fabryki Kultury i online :  https://kbq.pl/117462

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW WYDARZENIA:

Parking dla uczestników wydarzenia znajduje się również na terenie MOSIR (ul. Łąkowa 59)

Skip to content