mtkchorkoledy1wejh2016-11.jpg

Koncert Chórów Cantabile i Gaudeamus

22 STYCZNIA 2017 | 18:00 | FABRYKA KULTURY (UL. ŁĄKOWA59A, REDA) | WSTĘP WOLNY

Zapraszamy do spędzenia niedzielnego wieczoru w towarzystwie dwóch rozśpiewanych chórów!

Koncert „Kolędy łączą pokolenia” rozpocznie się o godzinie 18:00 w Fabryce Kultury (ul. Łąkowa 59A, Reda) 22 stycznia 2017. Pierwszym chórem, który wystąpi na scenie Fabryki Kultury będzie Chór dziecięcy „Cantabile”, kolejnym – Chór Żeński – „Gaudeamus”.

Oba koncerty poprowadzi dyrygent obu chórów – Barbara Tańska.

Aranżacje i fortepian – Artur Sychowski – pianista, kompozytor i improwizator młodego pokolenia. Koncertował m.in. w USA, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji, Szwajcarii, Niemczech, Rosji, Serbii, Grecji, Litwie, Polsce i na Malcie. Jest laureatem prestiżowych, międzynarodowych konkursów fortepianowych, zajmując najczęściej pierwsze miejsca. (więcej informacji: www.artursychowski.com).

Chór Cantabile – redzki chór dziecięcy, który swe próby pod dyrygenturą Barbary Tańskiej odbywa w Gimnazjum Nr 1 w Redzie. Chór jest laureatem między innymi XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni o Morzu (brązowy dyplom), I Konkursu Kolędniczego Chórów Małego Trójmiasta Kaszubskiego (I miejsce). Chór uświetnia różne uroczystości szkolne (ślubowanie klas, Dzień Edukacji Narodowej), miejskie (obchody Dnia Niepodległości w Fabryce Kultury) i kościelne (kolędowanie w kościele WNMP i św. Katarzyny, czy też w kościele św. Antoniego). Chór śpiewa zarówno w języku polskim jak i kaszubskim.

Chór Gaudeamus – żeński chór powstały w maju 2011 w Wejherowie. Nazwa w tłumaczeniu z łaciny oznacza – „Radujmy się!” Chórzystki to mieszkanki Wejherowa i okolic – zarówno są to młode dziewczęta z gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej jak i dorosłe kobiety – widać jak śpiew i pasja muzyki łączy pokolenia.

Chór dwukrotnie brał udział w Koncercie Kolęd w styczniu 2012 i 2013 w Wejherowie i Gościcinie. Swoim śpiewem uświetniał niejedną Mszę Św. oraz kościelne uroczystości, zarówno na terenie Wejherowa jak i poza miastem. Wystąpił na Festiwalu Pieni Maryjnych w ramach VIII Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego oraz Festiwalu ,,Świętojańskie Kolędowanie” w Rumi. W okresie Wielkiego Postu oprawiał Mszę Św. w Kościele Św. Stanisława Kostki i Klasztorze Ojców Franciszkanów w Wejherowie. Dwa razy brał udział w akcji charytatywnej na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Brał udział w „Festiwalu Pieśni o Morzu” 2013 w Wejherowie oraz w IX Kaszubskim Festiwalu Muzyki Chóralnej i Regionalnej w Żukowie. W dorobku zespołu jest nagrana płyta Hymnu Uniwersytetu Trzeciego Wieku autorstwa Artura Sychowskiego i Tadeusza Buraczewskiego oraz nagranie pieśni do Drogi Krzyżowej po kaszubsku autorstwa Eugeniusza Pryczkowskiego oraz Witosławy Frankowskiej. W lipcu 2013 r. chór wystąpił w Gminnym Ośrodku Kultury w Gościcinie.

Założycielką chóru GAUDEAMUS była Agata Jasińska. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Nauczyciel muzyki w Zespole Szkół nr 2 w Wejherowie. Dyrygentem chóru obecnie jest Barbara Tańska. (więcej informacji: www.gokgoscicino.pl/chor-gaudeamus)

Skip to content