Dla małych i dużych – oferta online!

Myślisz co można porobić podczas majówki i kończą Ci się pomysły ?Przychodzimy z pomocą!

Dla małych widzów:

Czarodziejski flet Mozarta | Teatroteka Andersena – spektakl online na kanale YouTube Teatru im. Hansa Christana Andersena w Lublinie. Spektakl będzie dostępny do 3 maja godz. 22:00.

>> LINK DO SPEKTAKLU <<

Rzecz dzieje się w 1771 roku. Do Salzburga, rodzinnego miasta kompozytora przyjeżdżają dwa konkurencyjne teatry marionetkowe, które będą walczyć o publiczność. Młody Mozart wplątuje się w konflikt między dwiema trupami i podobnie jak bohater opery, Tamino, musi uwolnić uwięzioną dziewczynę/księżniczkę Paminę, córkę dyrektorki/Królowej Nocy. Jego pomocnikiem w całym przedsięwzięciu jest Emanuel Schikaneder, czyli postać podobna do operowego Papagena.

TWÓRCY:Reżyseria: Agnes Salamon (Austria)
Scenariusz na motywach libretta Emanuela Schikanedera: Dariusz Czajkowski


Dla dużych widzów:

Film dostępny na portalu filmpolski.pl, polecanym przez Legalną Kulturę. „Zbieg” Stanisława Jędryki, ekranizacji opowiadania Marka Hłaski z roku 1960. Emil Karewicz zmarł 18 marca 2020r. Możemy wspomnieć film, w którym grał.

>>> LINK DO FILMU <<<

Kiedy Stanisław Jędryka przystępował do pracy nad filmem, pisarz przebywał już od dwóch lat na emigracji. Dla władz stał się wrogiem, dla wielu czytelników, młodych ludzi – symbolem buntu, poszukiwania prawdy i dążenia do wolności. Jego sposób postrzegania rzeczywistości i jej opisu od lat fascynował twórców.

filmpolski.pl

Skip to content