mops-1czerwca2017-1200.jpg

Bajka profilaktyczna „Awantura o żabę”

1 CZERWCA 2017 | GODZ. 15:00 | FABRYKA KULTURY | WSTĘP WOLNY

1 CZERWCA 2017 | GODZ. 15:00 | FABRYKA KULTURY | WSTĘP WOLNY

Zapraszamy przedszkolaków oraz najmłodszych uczniów szkół podstawowych na bajkę profilaktyczną „Awantura o żabę”.

Żabka Klementynka ma marzenie, chciałaby stać się sławną, podziwianą, wielbioną, mądrą i wyjątkową księżniczką. Chce aby stało się to w taki sposób, żeby nie trzeba było nad tym pracować i poświęcać temu czasu. Klementynka nie chce nic dać od siebie, chce za to otrzymać jeden magiczny pocałunek od bajkowego księcia, który sprawi, że jej życie zmieni się w coś cudownego.  Ale wokół Klementynki są tylko inne żabki, z pozoru takie same jak ona, a księcia- „jak na lekarstwo”. Dlatego, bohaterka spektaklu „Awantura o żabę” udaje się do lekarza, by tam znaleźć lekarstwo na swoje rozterki. Jednak mądre rady medyka nie podobają się Klementynce. Trzeba dbać o zdrowie, zdrowo się odżywiać, regularnie ćwiczyć, unikać picia brudnej wody (aluzja do picia alkoholu przez dorosłych). Te rady nie są wygodne dla naszej bohaterki ponieważ trzeba włożyć w to zbyt dużo pracy. Klementynka szuka sposobu na stanie się kimś wyjątkowym nie licząc się ze zdaniem innych, mądrzejszych i bardziej doświadczonych żab. Czy nasza żabka zagubi się w swojej próżności i lenistwie szukając księcia z bajki, czy być może posłucha mądrych i pożytecznych rad tych, dla których ważne jest jej dobro?
Odpowiedź na to pytanie, najmłodsi widzowie poznają, uczestnicząc w najnowszej, bajkowej premierze Teatru Kurtyna.

Spektakl „Awantura o żabę” to urocza opowieść o pożytkach płynących z pracowitości, dobrego zachowania, akceptacji, szacunku do ludzi, posłuszeństwa wobec opiekunów i osób starszych. 
To też zachęta dla dzieci, aby unikać lenistwa, próżności, samolubstwa, agresji, oraz prowadzić zdrowy tryb życia. Nie palić papierosów i nie pić alkoholu ponieważ tak nie postępują mądre dzieci. Przedstawienie „Awantura o żabę” to zabawna, a zarazem wzruszająca opowieść o stawaniu się dobrym i odpowiedzialnym dzieckiem. Opowieść okraszona pięknymi kostiumami, muzyką i tańcem. 

Skip to content