Noc Świętojańska

W minioną niedzielę, 23 czerwca, mieszkańcy Redy oraz okolicznych miejscowości zebrali się w Miejskim Parku, aby wspólnie świętować Noc Świętojańską która przypada 20 czerwca. Wydarzenie to było niezwykłą okazją do spędzenia wieczoru w magicznej atmosferze, wypełnionego muzyką, opowieściami i widowiskowymi pokazami.

Obchody rozpoczęły się o godzinie 20:00 koncertem grupy Białego Śpiewu. Sekcja wokalna Fabryki Kultury, prowadzona przez Martę Piasecką, jedną z założycielek zespołu Malana, zachwyciła publiczność swoimi umiejętnościami. Pieśni w wykonaniu grupy były pełne emocji – radości, smutku i wzruszenia. Słuchacze mogli doświadczyć zbawiennego wpływu śpiewu białego na zdrowie, który działa szczególnie kojąco i uspokajająco.

O 20:30 na scenie pojawił się zespół „Co Słyszał Jesion”, który przeniósł zebranych do świata baśni i mitów. Trójka trójmiejskich artystów, specjalizujących się w rekonstrukcji wczesnego średniowiecza, zagrała na instrumentach etnicznych. Widowisko, przypominające słuchowisko z muzycznym akompaniamentem, przyciągnęło uwagę zarówno dorosłych, jak i dzieci. Opowieści o dawnych czasach, przekazywane z pasją i zaangażowaniem, spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, a przerwy między nimi wypełniły rozmowy z artystami na temat sztuki operowania żywym słowem.

Punktem kulminacyjnym wieczoru był pokaz ognia w wykonaniu kobiecej grupy Mamadoo. O godzinie 22:00 park zamienił się w arenę pełną płomieni i widowiskowych efektów. Mamadoo zaprezentowały swoje umiejętności w spektaklu „PLAYING WITH FIRE”, który na długo pozostanie w pamięci widzów. Artystki, do akompaniamentu dynamicznej muzyki, prezentowały choreografie z wykorzystaniem różnorodnych płonących rekwizytów, takich jak poi, wachlarze, płonące hula-hop, parasolki i miotacze płomieni. Ich nowatorskie podejście do sztuki tańca z ogniem i profesjonalizm wyznaczyły nowe standardy tego rodzaju przedstawień w Polsce.

Skip to content