MUZYCZNE ŚWIĘTOWANIE 11 LISTOPADA

Tak Reda świętowała rocznicę odzyskania niepodległości

Po złożeniu kwiatów pod tablicami upamiętniającymi założycieli OSP oraz poległych mieszkańców Redy, a także uroczystej Mszy świętej w kościele pw. WNMP i Św. Katarzyny, obchody 11 Listopada przeniosły się do sali Fabryki Kultury. Na scenie wystąpili artyści z Teatru Muzycznego Hals Występ był wspaniałą muzyczną podróżą, śladami maszerującego żołnierza do niepodległej Polski.

Na zakończenie obchodów, uczestnicy mieli przyjemność skosztować nieodzownych w tym dniu rogali świętomarcińskich, które zapewnił Urząd Miasta w Redzie.

O widowisku:
To estradowy program słowno-muzyczny przygotowany z myślą o uroczystościach związanych ze świętami państwowymi takimi jak m.in. “Święto Wojska Polskiego” czy “Święto Niepodległości”. W programie w sposób historycznie chronologiczny za pomocą piosenek i tekstów poetyckich, opisany zostanie marsz żołnierza do niepodległej Polski.
W programie usłyszymy takie piosenki jak : “O mój rozmarynie”, “A to ułani, Przybyli ułani”, “Piechota”, “Jak to na wojence ładnie”, “Pierwsza Brygada”, “Po ten kwiat czerwony”, “Marsz I korpusu”, “Serce w plecaku”, “Biały krzyż”. 2 “A piosenka szła”
W spektaklu bierze udział czworo wykonawców – zawodowych artystów. Beata Andraszewicz, Mirosław Rymarz, Jan Mazur i Jan Krenc.

Skip to content