grymaj201429

Majowa Zgrana Reda

Kiedy pierwsi sympatycy ZGranej Redy, czyli niedzielnych spotkań z \”Planszówkami\” w Redzie zajmowali miejsca przy stołach, rozpadało się na dobre. Ale nam to absolutnie nie przeszkadzało. Tym razem, Agata Kotowska i Maciej Jesionowski, zafundowali nam grę w Metropolię.

Na majowe spotkanie przybyła grupa około 50 fanów \”Planszówek\”. Największe emocje towarzyszyły rozgrywce w \”Metropolię\”.

Jakie są zasady tej gry?

Jesteś burmistrzem i starasz się rozbudować swoje miasto do poziomu wielkiej metropolii. Buduj biurowce i stadiony, by potem czerpać z nich zyski. A może zdecydujesz się zainwestować w sklepy, pizzerie i bar sushi? Na nich również można zarobić. Możesz też budować kopalnie oraz wysyłać kutry rybackie na połowy makreli. Wygrasz grę, jeśli wybudujesz dworzec, wieżę radiową, centrum handlowe i park rozrywki.

 W niedzielne popołudnie najlepszym w rywalizacji okazał się Michał Makowski. Drugi był Grzegorz Rekowski zaś trzeci Piotr Tworke. Na czwartym miejscu rywalizację ukończył Jan Szlas.

15 czerwca, podczas kolejnych \”Planszówek\”, odbęda się eliminacje do ogólnopolskiego turnieju w grę \”7 CUDÓW śWIATA\”

Imprezie patronowały:
REBEL.pl – Centrum gier
ja ty gry – blog o grach
Radio ESKA
MTK.pl – portal Małego Trójmiasta Kaszubskiego.

Skip to content