Lato dookoła świata – sierpień

Podsumowanie sierpniowych ferii letnich „Lato dookoła świata” z Fabryką Kultury

SIERPIEŃ | LATO DOOKOŁA ŚWIATA| FABRYKA KULTURY

Na przełomie lipca i sierpnia rozpoczęliśmy ponownie przygodę z podróżami do różnych części świata. Nowe grupy poznały tajemnice: Afryki, Ameryki, Japonii i Chin oraz Indii.

Dzięki wspaniałym instruktorom dzieci pobudziły swoją wyobraźnię i stworzyły niesamowite prace plastyczne: ceramiczne pokemony, własne afrykańskie bębenki, pióropusze, afrykańskie mozaiki ze zwierzętami, elementy biżuterii – bransoletki i naszyjniki w afrykańskim i indyjskim klimacie, łapki indyjskie z gipsu, wianki i obrazy z kwiatów, chińskiego smoka, a także wachlarze. Każdy z uczestników „Lata dookoła świata” z Fabryką Kultury mógł poczuć się jak filmowa gwiazda, choćby w zajęciach tanecznych z układem wyjętym prosto z filmów bollywood, w tańcu japońskim z wachlarzem w dłoni i w tańcu hip hopowym. Również poprzez śpiew i muzykę każdy poznał odległą Japonię i Afrykę.

Ferie letnie w Fabryce Kultury można podsumować jako: dobrą zabawę, kreatywną formę przekazu wiedzy o danym miejscu, działania sprzyjające rozwojowi swoich talentów i przede wszystkim wielką przygodę. Dziękujemy wszystkim instruktorom za wspaniałą realizację zajęć!