I Festiwal Modeli Kartonowych w Redzie – relacja

Zobacz relację z I Festiwalu Modeli Kartonowych w Redzie z 2-3 kwietnia 2022

2-3 kwietnia 2022 | I FESTIWAL MODELI KARTONOWYCH W REDZIE | FABRYKA KULTURY W REDZIE | WSTĘP WOLNY

Za nami I Festiwal Modeli Kartonowych w Redzie, na który zjechało ponad 100 modelarzy z całej Polski i 304 modele kartonowe zostały zgłoszone do konkursu modelarskiego.

2 kwietnia jury obradowało, by wyłonić laureatów w trzech kategoriach wiekowych – junior, młodzik i senior i w 12 kategoriach modelarskich: budowle, figurki, pojazdy wojskowe, pojazdy cywilne, kolej, samoloty, śmigłowce, żaglowce, rakiety i sf, okręty (okręty podwodne, statki), modele wykonane od podstaw, inne.

LISTA LAUREATÓW: https://fabrykakultury.pl/assets/uploads/2022/04/wyniki2022.pdf
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Podczas festiwalu trwała giełda modelarska, na której pojawili się wydawcy:

Można było w dniach 2-3 kwietnia zwiedzić wystawę makiety kolejowej – Polska Makieta Modułowa H0 zaprezentowała fragment makiety normalnotorowej stacji Lewin Leski oraz stacje Lewin Leski Wąskotorowy.

Największą radością dla nas jest to, że prace uczestników warsztatów modelarskich, poprowadzonych przez firmę Sklej Model, z piątku (1 kwietnia) zostały również nagrodzone!

Jako organizatorzy nie spodziewaliśmy się tak ogromnej frekwencji uczestników! Mamy nadzieję, że w kolejnym roku również zorganizujemy tego typu wydarzenie.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak wielkiego sukcesu i wspierali w organizacji, a w szczególności sponsorom nagród.

Festiwal zorganizowali: Fabryka Kultury w Redzie, Łukasz Orzechowski – Nut Only Papercraft i Kartonowa Kolej. To pierwsze tego typu wydarzenie na Pomorzu.

/ Dziękujemy za udostępnienie zdjęć Panu Sławomirowi Olszewskiemu. /

Skip to content