Drugie Otwarte Mistrzostwa Redy w Scrabble

20 i 21 stycznia 2024 r., 74 zawodników z różnych zakątków Polski zmierzyło się z grą słowną „Scrabble”!

W tych dniach odbyły się Drugie Otwarte Mistrzostwa Redy w Scrabble. Druga edycja turnieju ponownie przyciągnęła zarówno doświadczonych graczy, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze Scrabble. W 2024 roku turniej otrzymał tytuł GRAND PRIX. Po 12 rundach wyłonieni zostali najlepsi z najlepszych! Współorganizatorem i jednocześnie sędzią Mistrzostw był Miłosz Wrzałek.

~ I MIEJSCE – KAMIL GÓRKA (Kraków)

~ II MIEJSCE – PAWEŁ ZBROWSKI (Gdynia)

~ III MIEJSCE – JAKUB HASSA (Lutol Suchy)

~ NAJLEPSZY DEBIUTANT – WOJCIECH GLINIECKI (Reda)

~ NAJLEPSZY Z POWIATU WEJHEROWSKIEGO – TOMASZ LEWIŃSKI (Wejherowo)

~ NAJLEPSZA BABCIA TURNIEJU – ALICJA WALASZEWSKA-KEMPA (GDYNIA)

~ NAJLEPSZY DZIADEK TURNIEJU – MAREK DUDKIEWICZ (MILANÓWEK)

WYNIKI TURNIEJU

W 2024 roku uczestnicy walczyli nie tylko o miejsca na podium. Podczas tegorocznej edycji wyłoniony został najlepszy debiutant rozgrywek oraz najlepszy gracz z powiatu Wejherowskiego. W ramach Dni Babci i Dziadka, zostały nadane również tytuły „Najlepsza Babcia turnieju” i „Najlepszy Dziadek turnieju” – w ramach tej kategorii otrzymali nagrody rzeczowe.

Uroczyste rozdanie statuetek i nagród odbyło się drugiego dnia – w niedzielę 21 stycznia. Laureatów nagrodzili: sędzia i współorganizator – Miłosz Wrzałek, dyrektor Fabryki Kultury – Tomasz Wiśniewski, zastępca burmistrza Miasta Reda – Łukasz Kamiński, Radni Rady Miasta Reda – Teresa Tkaczyk oraz Leszek Hebel.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w Naszych Mistrzostwach! Do zobaczenia na 3. edycji!

Skip to content