Afromental dali ognia!

Od wczesnych godzin porannych, nad Redą gromadziły sie ciemne chmury, około godziny 11:00 zaczęło najzwyczajniej lać. Zatem perspektywy koncertowego wieczoru nie wyglądały najlepiej..

Jednak gdy na scenie pojawił się Grzegorz Hyży, nie tylko przestało padać, ale zrobiło się gorąco i to nie tylko za sprawą pogody, ale też energii, jaką dzielił się z coraz liczniejszą publicznością młody artysta, którego kariera rozwija się w błyskawicznym tempie. W sierpniu podczas gali ESKA Music Awards, nasz gość ma szansę otrzymać aż trzy statuetki EMA. Podczas sobotniego kocertu, nie zabrakło oczywiście największego przeboju Grzegorza, czyli utworu \”Na Chwilę\”.

Ale kulminacja nastąpiła tuż przed godziną 21:00. Wówczas na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru – zespół Afromental. Okazało się, że na koncertowym placu przy Aquasferze zgromadziło się wówczas wielkie grono wielbicieli Łoza, Barona, Tomsona i spółki. Oprócz gości z Redy i okolic, nie zabrakło fanów z całej Polski, co widać było na banerach pod sceną. Pierwsze fanki, oczekiwały na swych idoli już od południa, moknąc w strugach deszczu.

Energia Afromental wręcz promieniowała na publiczność. Warto podkreślić świetny kontakt zespołu z fanami. Łozo i Tomson (było gromkie urodzinowe sto lat dla wokalisty) pokazali świetną formę. I nie da się ukryć, że był to naprawdę znakomity występ, co potwierdzili nie tylko fani. O Redzkiej publiczności w samych superlatywach wypowiadali się po koncercie sami muzycy, którzy jeszcze po północy rozdawali autografy najwierniejszym wielbicielom. Dodajmy, że pochodzący z Olsztyna zespół gra w niezmienionym składzie od 10 lat. Widać, że to nie tylko grupa muzyków, ale zgrana paczka przyjaciół.

Przypomnijmy, że sobotnia impreza odbyła się na obiektach SEMEKO w miejscu, gdzie trwa budowa kompleksu basenów rekreacyjnych (z rekinami!;-). Przed koncertem uroczyście wmurowano akt erekcyjny pod budowę aquaparku.

Sponsorem koncertu była firma SEMEKO – inwestor Aquasfery, przy współpracy Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Redzie, Banku Ochrony Środowiska i Miejskiego Domu Kultury w Redzie.
Patronat objęły: Radio ESKA, Norda FM, Nadmorski24.pl, Twoja Telewizja Morska.

Fotografie: Maciej Stenka ( http://maciejstenka.blo.pl/ )

Skip to content