10.09, 17.09, 24.09 | 18:00 | FABRYKA KULTURY W REDZIE | DARMOWE WEJŚCIÓWKI
Miejska Biblioteka Publiczna w Redzie zaprasza na spotkania autorskie w Fabryce Kultury w Redzie.
TERMINY SPOTKAŃ:
10.09 / 18:00 WOJCIECH JAGIELSKI
17.09 / 18:00 ANDRZEJ STASIUK
24.09 / 18:00 JACEK HUGO- BADER
Obowiązują darmowe wejściówki, do odbioru w Bibliotece (Derdowskiego 3) oraz Fabryce Kultury (Łąkowa 59A).
*wydarzenie zorganizowane zgodnie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego
Liczba miejsc ograniczona
Obowiązuje zakrywanie nosa i ust
Przeczytaj informacje o prelegentach:
Wojciech Jagielski dziennikarz, reportażysta i pisarz, długoletni publicysta „Gazety Wyborczej”.
Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (1984). W latach 1986–1991 pracował w Polskiej Agencji Prasowej, następnie dołączył do „Gazety Wyborczej”[1]. Był związany z tym dziennikiem do 2012[2], po czym powrócił do współpracy z PAP. Od 2017 członek redakcji „Tygodnika Powszechnego”[3]. Współpracuje też z BBC i „Le Monde”. Jest autorem książek dotyczących Afganistanu, Czeczenii i Kaukazu, Ugandy i RPA[4].
Zajmuje się problematyką Afryki, Azji Środkowej, Kaukazu i Zakaukazia, był obserwatorem konfliktów zbrojnych w Afganistanie, Tadżykistanie, Czeczenii, Gruzji.
Andrzej Stasiuk – prozaik, poeta, dramaturg, eseista, publicysta i wydawca, laureat Nagrody Fundacji im. Kościelskich (1995), Nagrody Literackiej „Nike” (2005) i Nagrody Literackiej Gdynia (2010).
Autor felietonów prasowych, publikowanych na łamach „Tygodnika Powszechnego”, „Gazety Wyborczej”, „Tytułu”, „Ozonu”, „Frankfurter Allgemeine Zeitung” i innych pism. Jego książki zostały przetłumaczone na języki obce, m.in. białoruski, angielski, fiński, francuski, niderlandzki, niemiecki, rosyjski, norweski, ukraiński, węgierski, włoski, czeski, rumuński.
Wraz z żoną Moniką Sznajderman prowadzi Wydawnictwo Czarne, specjalizujące się w literaturze środkowoeuropejskiej.
Jacek Hugo- Bader – ceniony dziennikarz i reportażysta, od wielu lat związany z redakcją „Gazety Wyborczej”.
W Jego dorobku literackim szczególnie popularne są reportaże, w których wiele koncentruje się na rzeczywistości i ludziach zamieszkałych w Rosji i innych krajach byłego Związku Radzieckiego.